לאחר שאתמול (ה') התפוצץ המשא ומתן בין נציגי עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים והאוצר, הודיעה ההסתדרות היום כי בוטלו הצעדים הארגוניים שתוכננו להתקיים במערכת הבריאות ביום א' הקרוב. בהמלצת בית הדין האזורי לעבודה בת"א ייכנסו הצדדים למו"מ אינטנסיבי בכל הנושאים שבסכסוך. לפיכך, כל העיצומים שנקבעו ליום א' הקרוב מבוטלים. הצדדים ידווחו לבית הדין ב-27 לאוגוסט על התקדמות המו"מ ביניהם.

דיון החירום אמש, בהובלתו של יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, התקיים במעמד ועד העובדים בראשות יו"ר הוועד הארצי אלי בדש, הנהלת משרד הבריאות, המשנה לממונה על השכר במשרד האוצר יוסי כהן, צוות הבריאות מנציבות שירות המדינה ואגף התקציבים במשרד האוצר.

בית חולים וולפסון (צילום: יוסי זליגר / פלאש 90).

כזכור, ביום שלשי האחרון הודיע ועד עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים כי יפצח בשביתה כללית החל מיום ראשון הקרוב. זאת במחאה על אי יישום החלטת הממשלה להשוות את תנאי העסקתם שבבתי החולים השייכים לקופות החולים, כמו גם על רקע פערים גדולים במשא ומתן עם האוצר. העובדים דורשים, בין היתר, קביעת מפתח תקינה – הקובע את מספר התקנים הנחוץ בכל מחלקה או בית חולים בהתאם לקריטריונים שונים – שיסייע בהקלת העומס הרב בבתי החולים הממשלתיים; שינוי במערכת הדרגות וקידום העובדים; וביטול הדרגות הנמוכות.

אם היתה השביתה יוצאת לפועל, היו לוקחים בה חלק כ-12 אלף עובדים המועסקים במטבח, אחזקה, חצר, כוחות עזר, לוגיסטיקה, אפסנאות, תחבורה. עובדי האבטחה יוחרגו מהשביתה, עובדי מחלקות מחלות מסכנות חיים יעבדו במתכונת שבת.