אחרי מדליות הזהב של של ענבל פיזרו ועמי דדאון ביומה הראשון של האליפות, היום השלישי של אליפות אירופה בשחייה בדאבלין שהיה עמוס בשחייניים ישראלים, התחיל באופן מוצלח בתחרויות המוקדמות עם העפלה ל-7 משחי גמר והסתיים עם שתי מדליות, אחת מכסף לעמי דדאון ב-50 מ' חזה והשנייה מארד למארק מליאר ב-100 מ' חזה. בנוסף, נקבע שיא ישראלי חדש ושיאים אישיים, של השחיינים הפראלימפיים, שלחלקם זו אליפות אירופה ראשונה. מדליית הארד של ענבל פיזרו מיום שלישי שודרגה לכסף בעקבות שינוי בסיווג של אחת המתחרות.

עמי דדאון קבע במוקדמות ה-50 חזה תוצאה של 52:27 שניות שהעלה אותו לגמר מהמקום השלישי. בגמר הוא שיפר את המיקום וזכה במדליית כסף אחרי שהגיע למקום השני בזמן של ב-55.05 שניות. מדליה זו מצטרפת למדליית הזהב בה זכה הנער בן ה-17.5 לפני יומיים.

מארק מליאר, בן ה-18 קבע במוקדמות ה-100 חזה תוצאה של 1:25:40 דקות שהעלתה אותו לגמר מהמקום השני. בגמר שנערך בערב קבע מליאור שיפור של התוצאה כשעצר את השעון על 1:24.67 וזכה במדליית ארד.

אריק מליאר, אחיו התאום של מארק, לראשונה בחייו בתחרות בסדר גודל כזה,  מצליח לעלות לגמר ה-50 מטר חזה ולהגיע למקום השמיני עם התוצאה 1:20.73 דקות.

 

בשאר חלבי, בן ה-22, תושב דלית אל כרמל, שעלה לגמר 100 מטר חזה והגיע למקום החמישי עם התוצאה 2:01.67. קבע בבקר שיא ישראלי חדש 1:59.18). ורוניקה גירנקו, בת ה-20 הגיעה למקום השביעי בגמר 50 חזה עם 1:30.41 דקות. רון וולפרט ממכבי וייסגל רחובות, הצעיר בין השחיינים רק בן 15.5, קבע הבקר שיא אישי במשחה הראשון שלו באליפות אירופה. עבור רון, בשאר, אריק ועמי זו השתתפות ראשונה באליפות אירופה.

בשעות הצהרים התבשרה המשלחת כי מדלית הארד בה זכתה ביום שלישי ענבל פיזרו ב-200 מעורב אישי, שודרגה למדליית כסף, לאחר שהוחלט לשנות את הסיווג (רמת הנכות) של אחת השחייניות בתחרות. ראש המשלחת, פטר פיזרו אמר: "ערב פנטסטי עם קציר הישגים בלתי רגיל, גם שיאים אישים יוצאים מן הכלל וגם מדליות. זוהי חבורה נהדרת של שחיינים, גם הצעירים וגם הבוגרים".

תודה לאורי פרל על הסיוע בהכנת הכתבה