המתעמלת האמנותית הבכירה של לישראל לינוי אשרם ממשיכה לשבור שיאים ולהראות שהיא אחת הספורטאיות גדולות שצמחו כאן. אמש (שבת) זכתה במדליית זהב בקרב-רב בגביע האתגר במינסק, בלאורס עם 77.800 נקודות, כאשר בתרגיל האלות השיגה ניקוד גבוה מאד של 20.650 נקודות, זהו הניקוד הגבוה ביותר שהשיגה מתעמלת מאז שונתה החוקה הבינלאומית לפני מספר חודשים.

בתרגיל הסרט השיגה לינוי 17.100 נקודות, בחישוק 20.500 נקודות ובבכדור 19.550. היא הדימה את אלכסנדרה סלדטובה מרוסיה שזכתה בכסף עם 77.650 נקודות, במדליית הארד זכתה ולדה גלקינה מבלארוס עם 73.650 נקודות.

אשרם גם הפכה לישראלית הראשונה בהיסטוריה של תחרויות גביע האתגר שזכתה פעמיים במדליית זהב בעונה אחת. קודם לכן עשתה זאת בגוואדלחרה בספרד. וכמו כן הראשונה שאינה מנבחרת רוסיה שעושה זאת מאז שנת 2013. זוהי גם התחרות הבינלאומית הראשונה של לינוי, בדרך לאליפות העולם שתהיה בחודש הבא בבולגריה.

אשרם בת ה-19 השלימה תרגיל חלק ונקי מטעויות וגם צוות השופטים התרשם במיוחד ונתן לה ציון מחמיא במיוחד של 20.650 נקודות. בהתעמלות אמנם אין שיאים, אבל מדובר בציון הכי גבוה שהושג בכל התרגילים בשנתיים האחרונות, מאז השתנתה החוקה ב-2016 ולפיה השופטים מעניקים ניקוד אך ורק על מה שהם רואים מולם.

לינוי אשרם עם מדליית הזהב בקרב-רב, גביע האתגר במינסק 2018 (הועד האולימםי בישראלי)

חוץ מהאלות, אתמול אשרם השתתפה בתרגיל החישוק והכדור וסיימה עם ציונים של 20.500 ו-19.550 בהתאמה. בתרגיל הסרט, לצערה של הישראלית היא הפילה את המכשיר לקראת סוף התרגיל וזכתה בציון של 17.1 נקודות. עם זאת, היא עדיין רשמה ציון 79.800 והבטיחה את המקום הראשון בתחרות.

הנציגה השנייה של ישראל ניקול זליקמן השיגה היום בתרגיל הסרט 16.450 נקודות ובתרגיל האלות 18.350 ודורגה במקום ה-9 בקרב רב עם 71.400 נקודות.

לינוי אשרם באליפות אירופה (צילום: עמית שיסל, הונגריה / דף הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל).

כזכור, אשרם זכתה באוגוסט אשתקד בשתי מדליות ארד באליפות העולם שנערכה בפזארו שבאיטליה, כשסיימה שלישית בתחרות הקרב-רב וגם בתרגיל הסרט. באותה אליפות סיימה רביעית בתרגיל הכדור ושישית בתרגיל החישוק. באפריל האחרון חזרה לפזארו, לתחרות בסבב גביע העולם, ושוב קטפה ארד בקרב-רב, ובתרגיל האלות השיגה את מדליית הזהב. בחודש שעבר הוסיפה לעצמה עוד זכייה באליפות ישראלית, עם מקום ראשון בקרב-רב וזהב בכל ארבעת תרגילי המכשירים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "אין מילים לתאר את ההישג האדיר של לינוי אשרם שמנפצת כל שיא וכל הישג אפשרי על מזרן ההתעמלות ובתרגיל אלות מושלם משיגה ניקוד הגבוה ביותר עד כה ושוברת את שיא העולם בגביע העולם במינסק ומיד אחר כך זוכה בזהב בקרב רב"