במהלך הלילה קיבלו כ-250 עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה, תוך שהם מגובים על ידי ההסתדרות, החלטה לחדש את השביתה בה החלו אתמול. לטענת העובדים, ההחלטה לחדש את הצעדים הארגוניים התקבלה אחרי שהבינו כי בניגוד להצהרתה, להנהלת טבע אין כוונה ללכת לקראתם במו"מ להבטחת זכויותיהם במכירת המפעל והיא מתבצרת בעמדותיה.

עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה שבתו אמש על רקע חששותיהם מעתידם התעסוקתי, זאת, בעקבות כוונת הנהלת טבע למכור את פעילות המפעל.

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון יונה פרטוק גיבה את העובדים, "צעדיהם הארגוניים של העובדים נתמכים באופן מלא על ידי ההסתדרות". "צר לי שהנהלת טבע לא מפנימה שבמקומות כמו קריית שמונה האלטרנטיבה התעסוקתית לעובדים כמעט שאינה קיימת, ולכן על אחת כמה וכמה במפעל כמו זה יש להתחשב בעובדים ולבוא לקראתם".

ברקע לצעדים הארגוניים סכסוך עבודה שהוכרז בתחילת חודש יולי, בשל מבוי סתום במשא ומתן להסכם אשר יבטיח את פרנסת העובדים ובשל חשש כבד מצד העובדים על השלכות מכירת המפעל על ביטחונם הכלכלי.

למרות הבטחתה של הנהלת טבע כי תשתף את העובדים בהתקדמות תהליך המכירה על מנת שתהיה להם שקיפות וודאות לגבי עתידם התעסוקתי והכלכלי, טוענים העובדים כי מנהלי החברה לא משתפים אותם בנתונים והם נתונים בעלטה כבדה כשאפשרויות התעסוקה שעומדות לרשותם באזור מוגבלות ביותר.

"לא אומרים לנו כלום ואנחנו בחוסר ידיעה. אומרים שיש מגעים אבל אנחנו לא יודעים אם ימכר, למי ימכר, איך ימכר? אנחנו דורשים להיות מעורבים בהכל. אנחנו יודעים שיש מתעניינים שמגיעים למפעל, אבל אנחנו רוצים לדעת איפה הדברים עומדים ולא להיות מופתעים. נחכה ונראה איך יהיו השבועיים הללו שהם קריטיים מבחינתנו" אמר ל'דבר ראשון' יו"ר ועד עובדי המפעל מאיר בן אלול בעת הכרזת סכסוך העבודה. בן אלול הביע חשש מהאפשרות שהמפעל ימכר לחברה בבעלות זרה שתבקש להעביר את פעילותה לחו"ל.

מחברת טבע נמסר כי "כפי שהודענו בדצמבר – כחלק מתהליך הרה-ארגון שטבע מיישמת גם בישראל – אנו פועלים למכירת אתר מיגדה בקריית-שמונה כ'עסק חי' המבטיח המשכיות תעסוקתית לעובדי האתר. מידע זה תוקשר לעובדים בהגינות ובשקיפות מלאה. נמשיך לקדם הידברות עם נציגות העובדים וההסתדרות במטרה לפעול יחד לטובת החברה ועובדיה כאחד".