אירוע אלימות חמור כלפי מנהלת בית ספר בג'לג'וליה. בליל יום שלישי בוצע ירי לעבר ביתה של מנהלת בית הספר התיכון בעיר, ובתגובה לכך ארגון המורים החליט להשבית אתמול את הלימודים בבית הספר התיכון. על פי הפרטים שנמסרו הירי אל ביתה של המנהלת בוצע אמש בשעות הלילה המאוחרות. מזכיר ארגון המורים ביישוב, ראזי איוב, אמר שהמשטרה פתחה בחקירת האירוע.

"בלילה ירו על ביתה של מנהלת בית הספר התיכון וזו לא הפעם הראשונה שקורה אירוע אלימות קשה סביב בית הספר" סיפר איוב ל'דבר ראשון'. "שנה שעברה שרפו את מכוניתה של המנהלת ובאירוע נוסף נכנס בנאדם חמוש לתיכון וירה בתלמיד. למרות שלא היו הלילה נפגעים בנפש מדובר באירוע חמור בצורה לא נורמלית". על פי איוב המשטרה לא פעלה באופן רציני סביב אירועי האלימות הקודמים. "הפעם המשטרה באה, חקרה והלכה. אני מקווה שיעשו משהו בנידון. יש אלימות בחברה, אבל להגיע לאנשים שמלמדים בבית ספר – זה כבר מעל ומעבר".

מארגון המורים נמסר כי מקרי האלימות כלפי עובדי הוראה הם תופעה הולכת וגוברת הן בתדירות והן בחומרת המקרים. הארגון מתכוון לנהוג באפס סובלנות במקרים אלה ודורש מהמדינה להחמיר את הענישה כלפי התוקפים, ולאכוף את החוק שעבר לא מזמן, לפיו פגיעה בעובד הוראה תחשב כפגיעה בעובד ציבור. בדצמבר האחרון, ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הצעת חוק שתקבע חמש שנות מאסר לתוקפי עובדי הוראה. הצעת החוק תאפשר לגזור מאסר של חמש שנים לתוקף עובד הוראה, ללא צורך בקיומן של נסיבות מחמירות נוספות הנדרשות ביחס לתקיפת עובדי ציבור אחרים. ע"פ בדיקה של ארגון המורים, בשנת 2016 דיווחו כ-32,400 מורים על אלימות מילולית שהופנתה כלפיהם, 4,800 מורים דיווחו על פגיעה ברכושם ו-3,000 מורים נתקלו באלימות פיזית שהופנתה כנגדם. סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה בקרב 400 מורים, המהווים מדגם מייצג, מצא כי 55% מהם חוו אלימות מילולית מצד תלמידיהם ו-42% נחשפו לביטויים פוגעים מצד הורים. 5% מהנסקרים העידו שנפלו קרבן לאלימות פיזית ו-5% סבלו מפגיעה ברכושם – ברוב המקרים מדובר ברכבם