משמרות המהפכה האיראניות הודיעו היום (שני) כי תקפו מטרות במזרח סוריה בתגובה לפיגוע במצעד הצבאי בעיר אהאווז בדרום איראן בשבוע שעבר. סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה כי במסגרת התקיפה נורו 6 טילי קרקע-קרקע לעבר מה שנטען שהוא הבסיס ממנו יצאו מתכנני הפיגוע. בפיגוע שבוצע בשבוע שעבר באמצע מבצע צבאי, נהרגו 29 בני אדם ועשרות בני אדם נפצעו.

בפארס דווח כי הטילים שוגרו בסביבות השעה 2:00 ממערב איראן והם בעלי טווחים של 750 ו-800 ק"מ. הטילים ששוגרו מאיראן, עברו במעופם את עיראק ונחתו במזרח סוריה. על חלקם נכתב "מוות לאמריקה", "מוות לישראל" ו"מוות לסעודיה". במקביל לשיגור הטילים, התקשורת האיראנית מדווחת על כטב"מים שהשתתפו בתקיפה.

בתקשורת האיראנית מדווחים על נזק רב שנגרם לבסיס, אך אין לכך עדיין אישור מצד התקשורת או גורמים רשמיים בסוריה.

בתגובה ישראלית רשמית ראשונה לאירוע האיראני-סורי, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הניסיון של איראן לקשור את ישראל לפיגוע בדרום איראן הוא מגוחך. העובדה שכתוב על הטילים ששיגרה לסוריה "מוות לישראל" – מוכיחה הכל".

האיראנים ככל הנראה, לא העבירו שום התראה מוקדמת לכוחות הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארה"ב אשר כוחותיה מוצבים בקרבת יעדי הטילים במזרח סוריה. על פי הדיווח, האמריקנים טוענים שלמדו על ירי הטילים מהמדיה. הקואליציה בודקת את הדיווחים וכן באם כוחותיה היו בסכנה עקב ירי הטילים, ואם נגרם נזק כלשהו.

איראן מצידה משחררת קצת מידע וטוענת כי בירי הטילים הלילה נהרגו מספר ממנהיגי הטרוריסטים (לא משתמשים במילה דאע"ש, רק טרוריסטים) באזור אל-בוכאמל.
על פי האיראנים, הטילים נורו מאזור קרמאנשאה ועברו מעל תיכרית שבעיראק (כפר הולדתו של סאדם) לעבר מזרח סוריה.

בשבוע שעבר פתחו חמושים באש לעבר משתתפי מצעד צבאי בעיר אהאווז באיראן לציון 38 שנים למלחמת איראן-עיראק. בתקיפה נהרגו 29 בני אדם ונפצעו עוד עשרות בני אדם נוספים. המשטר האיראני הטיל את האחריות על גופים איסלמיסטיים שנתמכים לטענתו על ידי סעודיה ויושבים בסוריה.