ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה  כתב אתמול בבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק שלו, בהתייחס לחקירתו במשטרה, כי "זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם".

כזכור, ביום חמישי האחרון פורסם כי נוה נחקר באזהרה בתחילת השבוע בנתב"ג, זאת בחשד לעבירה על פי חוק הכניסה לישראל ולעבירת מרמה. על פי החשד, נוה, שחזר מחופשה בחו"ל, ניסה להעביר בנמל התעופה אישה שהתלוותה אליו, מבלי שתיאלץ להחתים את דרכונה בביקורת הגבולות. לאחר פרסום המקרה, רבים תבעו מנוה להתפטר מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין, ובפרט מתפקידו כחבר בוועדה לבחירת שופטים.

אמש הגיבה לדברים שרת המשפטים שקד, הידועה כבת ברית קרובה של נוה. שקד הבהירה כי השתתפותו בישיבת הוועדה הקרובה למינוי שופטים תיבחן בהתאם להתקדמות חקירתו, ואמרה כי "בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד יותר מחודש. בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין בישיבת הוועדה הקרובה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הבוקר, פרסם נוה דברים דומים בעמוד הפייסבוק שלו. "מטבע הדברים בעוד החקירה תלויה ועומדת לא אוכל להתייחס לגופה" כתב, "עם זאת, לאור מחול השדים שמתחולל סביבי בימים האחרונים מצאתי לנכון להבהיר את המובן מאליו: אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד ה-23.11, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה".

בהמשך, התייחס נוה בזלזול אל מי שקוראים לו לפרוש מתפקידיו כראש לשכת עורכי הדין: "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב. זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם. אני סמוך ובטוח שבתום התהליך יבוא תיק החקירה לסגירה ואז גם אפרוש בפניכם את הסיפור המלא שיגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת בימים אלה בכלי התקשורת".

נוה אמנם התייחס להשתתפותו בישיבה הקרובה של הועדה למינוי שופטים, אך לא התייחס לחברותו בוועדה, ולא לתפקידו כראש לשכת עורכי הדין בישראל.