השוטר שפגע בחודש מאי האחרון בג'עפר פרח, מנכ"ל מרכז 'מוסאווא' לזכויות האזרחים הערביים בישראל,  בעת הפגנה בחיפה שהתקיימה במחאה על המצב בעזה, צפוי לעמוד לדין. משרד המשפטים הודיע אמש (שני) כי צפויה הגשת כתב אישום, בכפוף להליך שימוע. מהמשרד נמסר כי "המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה לבא כוחו של שוטר סיור מתחנת חיפה כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע שייערך לו בגין תקיפת עצורים, איומים וגרימת חבלה לעצור ג'עפר פרח בתחנת חיפה ביום 19.5.18".

השוטר החשוד בתקיפה מצוי בחופשה כפויה מאז המקרה. הוא יוכל להשמיע את טענותיו באמצעות באי כוחו בשימוע לפי בחירתו. ההפגנה במהלכה נעצר פרח היתה לאחר צעדות השיבה ותגובת צה"ל אליהן.

ג'עפר פרח הגיב להחלטה. לדבריו "זה לא רק השוטר הבודד. מדובר במערכת שנרקבה בתרבות שקר ואלימות. חבל שמפקדי המשטרה נתנו יד במשך חודשים לשקרים כלפיי. מצפה שהמפכ"ל יתנצל על הגרסאות השונות שמסר בימים שלאחר התקיפה".

גם משטרת ישראל הגיבה להחלטה וקבעה כי מעשיו של שוטר בודד אינם משקפים את ערכי המשטרה. "הרינו להזכיר כי משטרת ישראל הוציאה את השוטר לחופשה כפויה מיד עם פתיחת החקירה. מאז הוארכה החופשה הכפויה מעת לעת וזאת עד לקבלת החלטת מח״ש בעניינו. עם קבלת החלטתם, תחזור ותדון משטרת ישראל באשר לעתידו כמקובל במקרים כאלה".

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הגיב על החלטת מח"ש להעמיד לדין את השוטר החשוד שהכה את ג'עפר פרח. "כן. השוטר צריך להיענש, לשבת בכלא ולהיות מסולק מהמשטרה, אבל הבעיה היא הרבה יותר גדולה. הבעיה היא במפקדים שלו, שנחשפו לפוסטים הגזעניים שלו בפייסבוק ולא עשו דבר. הבעיה היא במפכ"ל ובאנשיו שהתראיינו ותקפו את ג'עפר פרח. הבעיה היא במערכת משטרתית מפלה וגזענית שתחת כנפיה צומחים עשבים שוטים כמו אותו שוטר."

בהפגנה במאי השתתפו עשרות משתתפים בחיפה במחאה על המתרחש בעזה, והיא הסתיימה במעצרם של 21 מפגינים, שלטענת המשטרה הפרו את הסדר הציבורי וניסו לחסום צירי תנועה. בין המפגינים שנעצרו היה מנהל מרכז מוסאוא לזכויות הערבים בישראל ג'עפר פרח, שלטענת המפגינים הופעלה כלפיו אלימות מיותרת מצד השוטרים לאחר מעצרו, בעת תיחקורו בתחנת המשטרה. כתוצאה מכך ברכו נשברה והוא פונה לקבלת טיפול רפואי. למחרת נערכה הפגנה נוספת מול המשטרה בחיפה, וזאת במחאה על השימוש במוגזם בכוח לטענת מוחים.

תגובת המשטרה באותו היום היתה: "משטרת ישראל עצרה אמש במהלך מחאה משוללת רסן בחיפה, 21 מפגינים, אשר הפרו את הסדר הציבורי והסבו נזק לרכוש, כאשר אחד העצורים נלקח לבדיקה בביה"ח לאחר שלטענתו נפגע ברגלו. "מטבע הדברים, איננו מפרטים בדבר מצב ואבחון רפואי של אדם זה או אחר בשל צנעת הפרט. עם זאת, עניינו יועבר לבחינת הגורמים הרלוונטיים, כמקובל."