עולם ההתעמלות מתמודד עם מקרה נוסף של פגיעות מיניות שנחשף, והפעם בקנדה. היום (רביעי) יחל משפטו של מאמן נבחרת התעמלות הנשים של נבחרת קנדה, דייב ברובאקר, שאימן את נבחרת הנשים הלאומית במהלך המשחקים האולימפיים בשנים 2012 עד 2016. ברובאקר מואשם במספר רב של עבירות מין שביצע בזמן שאימן באוניברסיטה מקומית. ההאשמות כוללות תקיפה מינית וניצול מיני של מתעמלת שאימן.

ברובאקר מצטרף לרופא ד"ר לארי נאסר, רופא נבחרת הנשים של ארה"ב שהורשע בתחילת השנה בפגיעה במעל ל-300 נשים ונערות בתקופה בה שימש כרופא הנבחרת הלאומית. ההאשמות ידרשו שינוי חוקים ויצירת מסגרת פיקוח טובה יותר, כדי למנוע את ניצול כוחם של אנשי מקצוע העובדים עם הנערות הצעירות.    

ברובאקר, בן 55, מואשם במספר רב של עבירות מין במהלך עבודתו באוניברסיטת סרניה. ההאשמות המיוחסות לו קרו על פני תקופה של שמונה שנים בין השנים 2000-2007. בולטת טענתה של מתעמלת שברובאקר אימן כאשר בחלק מהזמן הייתה מתחת לגיל 18.

מעצרו של ברובאקר בדצמבר האחרון הכה בהלם את קהילת ההתעמלות הקנדית, והתאחדות ההתעמלות הקנדית פרסמה הודעה רשמית מיד לאחר מעצרו: "אנחנו מזועזעים ומוטרדים מאוד מהחדשות".

"העדיפות הראשונה שלנו היא תמיד הבטיחות של הספורטאים שלנו", אמר ריצ'רד קרפין, יו"ר ההתאחדות: "הספורט צריך להיות מקום בטוח לכולם, ואנחנו עובדים קשה כדי לוודא שיש לנו את המדיניות והנהלים, כמו גם את החינוך ואת המשאבים, כדי להבטיח את שלומן של כל הספורטאיות שלנו".

מיד לאחר מעצרו פוטר ברובאקר מנבחרת הנשים של קנדה. באליפות העולם שתפתח ביום חמישי בדוחא יוביל את נבחרת הנשים מאמן חדש, האלוף האולימפי לשעבר קייל שופלט. שופלט זכה במדליית הזהב בתרגיל הקרקע במהלך אולימפיאדת 2004 באתונה. כעת המאמן החדש מקווה להוביל את נבחרת הנשים להישגים משמעותיים במהלך אליפות העולם, וזאת תחת הצל הכבד שמרחף מעל הנבחרת הלאומית.