תינוקת בת שנה וחצי מתה היום (חמישי) מחצבת. התינוקת ממאה שערים פונתה לבית החולים שערי צדק בירושלים במהלך החייאה ללא דופק ונשימה. בבית החולים נמשכו פעולות ההחייאה אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. התינוקת לא חוסנה מפני המחלה, כפי שמתבקש מהנחיות משרד הבריאות.

ממשרד הבריאות נמסר שזה מקרה המוות הראשון מחצבת השנה. עוד נמסר ממשרד הבריאות שיש בישראל לפחות 1,287 חולים בחצבת, מתוכם 753 במחוז ירושלים ו-213 בצפת. בחודש אוקטובר התגלו 621 מקרים חדשים של חצבת. 

רוב החולים הם בגילאי 0-9: 44 חולים עד גיל חצי שנה, 159 חולים עד גיל שנה, 335 חולים בגילאי 1-4, 270 חולים בגיאלי 5-9 ו-168 חולים בגילאי 10-19.

ח״כ מירב בן ארי (כולנו) חברת ועדת הבריאות ויוזמת הצעת חוק החיסונים אמרה בתגובה למות התינוקת ממחלת החצבת: "זהו מקרה קשה וטראגי שיכל היה להימנע אם ההורים היו דואגים לחסן את בתם בזמן. מוות מיותר של פעוטה שכל החיים היו לפניה. הצעת החוק שלי בנושא ממתינה להחלטת משרד הבריאות ותעלה בשבועות הקרובים לוועדת השרים. אין מנוס מחקיקה בעניין ובהקדם האפשרי. בנוסף פניתי ליו"ר הוועדה וביקשתי לקיים דיון בנושא. אני קוראת לכל ההורים לחסן את ילדיהם ולמנוע מקרים קשים כאלו בעתיד״.

בשבוע שעבר עסקה בנושא חיסוני החצבת ועדת הבריאות של הכנסת, בה אמרו הדוברים השונים כי אנחנו על סף מגיפה, וכי יש אוכלוסיות הנמנעות לחלוטין מחיסונים מסיבות שונות.