6 חשודים נעצרו בחשד להברחת יהלומים לישראל, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, ועוד. ששת החשודים הובאו היום (שני) לדיוני הארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון, שם הוארך מעצרם בשבעה ימים. על פי החשד, השישה הבריחו ארצה יהלומים במשך שנים, ובשווי של מאות אלפי שקלים. המשטרה הודיעה כי יתכן וזמן את המילארדר לב לבייב לחקירה, לאחר שמקורביו הם בין העצורים.

פרשת הברחת יהלומים ארצה הפכה הבוקר (שני) לגלויה, לאחר תקופה בה התקיימה כחקירה סמויה. בתוך כך, בשעות הבוקר נעצרו 6 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות.

על פי החשד, המעורבים קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך מספר שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות. עוד נמסר כי המשטרה מתכננת לבצע מעצרים נוספים של חשודים בארץ ובחו"ל.

החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים, ויחידת יהלום ברשות המיסים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

על הפרשה התקיים צו איסור פרסום, שהוסר לאחרונה, אך חודש אתמול באופן חלקי על מנת לא להסגיר פרטים של עד מדינה הקיים בפרשה.