מאות חברי תנועות 'הנוער העובד והלומד' ו'דרור ישראל' הפגינו אתמול (שלישי) בבוקר בכל הארץ במחאה על הקטל והזילות בחיי העובדים, וחיזקו את הנהגות והנהגים לקראת השבתת המשק החל ממחר.

סקר מיוחד שנערך על ידי מכון סמית למחקר קבע כי 66% מהציבור הישראלי תומכים בשביתה למען בטיחות בעבודה והצלת חיי אדם, ומאמינים כי היא מוצדקת.

גם בצומת ארלוזרוב בתל אביב תומכים בשביתה הכללית למען בטיחות העובדים במקומות העבודה (צילום: דוברות ההסתדרות)

גם בעפולה תומכים בשביתה הכללית למען בטיחות העובדים במקומות העבודה (צילום: דוברות ההסתדרות)

גם בחיפה תומכים בשביתה הכללית למען בטיחות העובדים במקומות העבודה (צילום: דרור ישראל)

החל ממחר, יום ד', 7.11, בשעות הבוקר המוקדמות, כל מקומות העבודה בישראל המיוצגים על ידי הסתדרות יפסיקו באופן מלא את פעילותם במחאה על הקטן והזילות בחיי העובדים, בפרט בענף הבניין.

בין מקומות העבודה שישבתו: כל משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות, עיריות ורשויות מקומיות, חברות תחבורה ציבורית, הבנקים וחברות הביטוח ועוד מאות רבות של מקומות עבודה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

ראשי ועדים רבים במשק שתומכים בשביתה ובמטרותיה, התראינו הבוקר ל'דבר ראשון', "אני שמחה שאבי הרים את הכפפה הזו, זה התפקיד של ההסתדרות. אנשים מתים ואנחנו ממשיכים בחיים שלנו כאילו כלום" אמרה יו"ר ועד עובדי סלקום-נטוויז'ן מיה יניב. "גם אצלנו יש עובדים שמטפסים על עמודים גבוהים ומסוכנים, טכנאים, ולפני המון המון שנים היה גם עובד שנהרג כשנפל מתורן, לפני תקופתי, וזה דבר נורא, עוד אחד מיני הרבה דברים שחייבים לתקן".

גם הרופאות והרופאים במרכז הרפואי סורסקי – איכילוב, תומכים בשביתה מחר, והוציאו סרטון מיוחד החושף את הצד שלהם, בטיפול בפועלים הפצועים:

דרישות ההסתדרות מהמדינה לשיפור מצב הבטיחות בענף הבניין