ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש הערב (שני) עם מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו בבריסל. על פי הודעת לשכת ראש הממשלה נמסר כי הפגישה נקבעה בשבוע שעבר וכי השניים צפויים לדון בהתפתחויות האזוריות. לראש הממשלה יתלוו ראש המוסד, ראש המל"ל והמזכיר הצבאי. הפגישה בבריסל נקבעה בתחילה להתקיים ביום רביעי הקרוב, אך בשל הלווייתו של ג'ורג' בוש האב – הוקדמה להיום.

פגישת נתניהו פומפאו מתקיימת על רקע מה שנראה כמו שינוי המדיניות האמריקאית בנוגע למעורבותה האקטיבית במזרח התיכון. לפני כשבוע אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בראיון לוושינגטון פוסט כי בכוונת ארה"ב להשאיר נוכחות צבאית באזור על רקע יחסיה עם ערב הסעודית אך הדגיש כי "הסיבה" לכך היא ישראל. מספר ימים מאוחר יותר השליח המיוחד של ארה"ב לענייני איראן אמר במסיבת עיתונאים בנוכחות שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר ושגרירי בחריין ואיחוד האמירויות כי ארה"ב לא תשלים עם "הסטטוס קוו" באזור בו איראן מפתחת את תכנית הטילים היבש יין, מחמשת מליציות פרוקסי ומייצאת טרור.

אמש מסר גורם בצבא סוריה כי כוחות הקואליציה של ארצות הברית שיגרו כמה טילים לעבר עמדות סוריות באזור ג'בל ג'ראב שבמזרח המדינה. לפי הדיווח, בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא", לא היו נפגעים אך נגרם נזק.

ביום חמישי האחרון דיווחה סאנא כי מערכות ההגנה האווירית הסורית הפילו טילים עויינים באזור אלכסווה, כ-15 ק"מ מדרום לדמשק. אתר החדשות אל ערבייה טוען כי התקיפה בוצעה על-ידי ישראל. לפי כמה דיווחים היה גם גל תקיפות שני כחצי שעה לאחר מכן.

בצה"ל הגיבו לדיווחים אודות הדי פיצוצים ברמת הגולן וטענו כי מדובר ככל הנראה בירי נ"מ סורי לכיוון שכלל לא בטוח שנפל בשטחנו אך מתבצעות סריקות. עוד הגיבו לדיווחים בתקשורת הערבית לפיהם נפגע מטוס ישראלי והכחישו את הידיעות מכל וכל.

בסריקות שערכו למחרת כוחות צה"ל בשטח פתוח ברמת הגולן נמצאו שרידים השייכים ככל הנראה לטיל נגד מטוסים סורי שנורה באירוע אמש, כך נמסר היום מדובר צה"ל. הממצאים יועברו לבדיקת צה"ל ומשטרת ישראל.