גופתה של אימאן אחמד עווד בת ה-28 נמצאה אתמול (שלישי) בביתה בעכו, כשעליה סימני דקירה מרובים. האירוע נחקר כחשד לרצח, אך הרקע למעשה והחשוד ברצח טרם התבררו. אירוע קשה זה, ממקם את אימאן כאישה ה-25 שנרצחה מתחילת השנה בישראל. סמיכות האירוע למחאת ושביתת הנשים הגדולה, שהתרחשה לפני שבוע בלבד, עוררה זעם בקרב הארגונים הפמיניסטים, והחזירה את המחאה לרחובות.

הפגנות במחאה על אלימות נגד נשים יתקיימו מחר בשעות הבוקר במספר מוקדים, בין היתר בערים עכו, ירושלים, תל אביב, חיפה, ובאר שבע. מארגנות יום שביתת הנשים לפני כשבוע, קראו לציבור לחזור למחות ולשבות. לדבריהן: "שבוע עבר מיום הזעם של מאות אלפי נשים שהכריזו 'מצב חירום' על אלימות כלפי נשים. היום נרצחה עוד אישה, אימאן אחמד, בת 29, מעכו. מספר הקורבנות בשנה החולפת עלה הרגע ל-25 נשים. דמנו אינו הפקר. לא נסבול יותר ועדות ובדיקות והבטחות ומילים. לא נשתוק בזמן שמקבלי ההחלטות מנסים להשקיט את המחאה בדיבורים, דורשות מעשים – ועכשיו. נשים עוצרות ל-25 דקות. ממחר 12.12.18 בשעה 10:00 אנחנו עוצרות. עוצרות הכל, עוצרות בכל מקום".

זירת רצח בעכו, 11 לדצמבר 2018 (דוברות המשטרה)

ארגון המורים העל יסודיים הודיע כי ישבית את הלימודים מחר בשעה 10.00 ל-25 דקות, כאות מחאה על אוזלת היד של הממשלה במיגור תופעת רצח נשים. הסתדרות המורים הודיעה כי תעביר מערכי חינוך לכיתות א'-ד' ולכיתות ה'-ט' בנושא. מהסתדרות המורים נמסר כי "על רקע הרצח המחריד של אימאן עווד, האישה ה-25 שנרצחה בשנת 2018, מחר יקדישו עובדות ועובדי ההוראה מערך שיעור מיוחד ומותאם שיוקדש למניעת אלימות בכלל וכלפי נשים בפרט". יפה בן-דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, אמרה כי ״מספר הנשים שנרצחו מתחילת השנה מוכיח שאנחנו במצב חירום לאומי. בשבוע שעבר השתתפנו במחאה ואנחנו נמשיך למחות ולהיאבק עד שיועברו תקציבים ויתרחש שינוי ממשי בשטח. אני קוראת לממשלת ישראל להתעורר ולהתחיל לפעול בכל העוצמה כדי שהאלימות תיפסק מיד״.

כזכור, הדרישה המרכזית של המוחות הייתה להעביר את התקצוב הדרוש להפעלת התוכנית הלאומית למיגור אלימות נגד נשים. התקציב, בגובה 250 מיליון שקלים, לא הועבר עד עתה לתוכנית, על אף שזו אושרה על ידי הממשלה לפני כשנה וחצי.