דבר ראשון
פעילות מפגינות מול קרית הממשלה בתל-אביב במחאה על רצח נשים (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90).
#נשים לזה סוף
עצירת מחאה

ברחובות ובכנסת: מעצרים וחסימות כבישים במחאה כנגד אלימות כלפי נשים.

שתי נשים נעצרו במחאה בת"א בסמוך לקניון עזריאלי | ביום שלישי נרצחה אימאן אחמד עווד בת ה-25 מעכו | אחמד עווד היא האישה ה-25 ששילמה בחייה בשל אלימות כלפני נשים, רק השנה | בכנסת עצרו את פעילות הוועדות למשך דקה לאות הזדהות ומחאה

עדכון אחרון: 12.12.2018, 10:58

המשטרה עצרה אתמול (רביעי) שתי נשים במחאה כנגד אלימות כלפני נשים שהתקיימה בצומת קפלן בת"א, במקביל בירושלים נחסמת הכניסה לעיר לסירוגין.

משטרת ישראל מסרה כי נעצרו שתי נשים שסירבו להישמע להנחיות השוטרים בחשד להפרת הסדר הציבורי ובניסיון להבעיר צמיגים, וכי הן הובאו לחקירה בתחנת המשטרה.
בירושלים כמה מפגינים נמצאים בכניסה בסמוך לגשר המיתרים, ומשבשים את התנועה במקום לסירוגין.

פעילות מפגינות מול קרית הממשלה בתל-אביב במחאה על רצח נשים (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90).

בכנסת מצטרפות למאבק, ופעילותן של מספר ועדות הופסקה לאות מחאה על רצח נשים בידי בני זוגן בעמידה של דקת דומיה. ועדת החוקה ממשיכה לדון כעת בבקשה לכלול ברצח בנסיבות מחמירות גם את הנסיבה של נשים בידי בני זוגן כחלק מהרפורמה למדרג עבירות ההמתה החדש.

ועדת החוקה הצטרפה למחאה על רצח נשים בידי בני זוגן בעמידה של דקת דומיה (צילום: דוברות הכנסת)

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) בדיון בוועדת חוקה על הפיכת רצח נשים לרצח בנסיבה מחמירה: "כורח השעה דורש כי רצח נשים ייחשב רצח בנסיבה מחמירה שמחייבת מאסר עולם. ראינו מספיק שפיכות דמים של נשים, הגיע הזמן להכיר באלימות המגדרית בחוק. מספר הקורבנות עלה רק אתמול ל-25 נשים, ואנו – כנבחרות ונבחרי ציבור – מחויבות לספק את התשובה הזו".

הקורבן ה-25

גופתה של אימאן אחמד עווד בת ה-28 נמצאה אתמול (שלישי) בביתה בעכו, כשעליה סימני דקירה מרובים. האירוע נחקר כחשד לרצח, אך הרקע למעשה והחשוד ברצח טרם התבררו. אירוע קשה זה, ממקם את אימאן כאישה ה-25 שנרצחה מתחילת השנה בישראל. סמיכות האירוע למחאת ושביתת הנשים הגדולה, שהתרחשה לפני שבוע בלבד, עוררה זעם בקרב הארגונים הפמיניסטים, והחזירה את המחאה לרחובות.

כזכור, הדרישה המרכזית של המוחות הייתה להעביר את התקצוב הדרוש להפעלת התוכנית הלאומית למיגור אלימות נגד נשים. התקציב, בגובה 250 מיליון שקלים, לא הועבר עד עתה לתוכנית, על אף שזו אושרה על ידי הממשלה לפני כשנה וחצי.

נושאים קשורים:  רצח נשים, טרור מגדרי, אלימות כלפי נשים
תגובות
×