הצעת החוק הפרטית של ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) לתיקון את חוק יסוד הממשלה, המכונה גם "חוק גדעון סער" עברה בקריאה טרומית במליאת הכנסת. 60 חברי כנסת תמכו ו-55 חברי כנסת של האופוזיציה התנגדו.

יו"ר מפלגת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, שהציגה את התנגדות האופוזיציה להצעה, אמרה במליאה כי "זה זמן ארוך שהקואליציה הזאת לא עוסקת בדבר מלבד שימור הכיסא של ראש ממשלה מושחת. כל החוקים פה עוסקים בעיוות כללי המשחק, על ידי מצעד של חסרי חוליות שמחזיקים כל אחד מהם רגל אחרת של כיסא רועד ומתנדנד, ומוכנים אפילו לזרוק לפח את האינטרסים של הליכוד, רק בשביל האינטרס הפרטי של ראש הממשלה. כשכל הדבר הזה יגמר אתם לא תצליחו להסתכל בראי מרוב בושה, ההיסטוריה תשפוט את מצעד החקיקה הזה".

מנגד, אמר יוזם ההצעה ח"כ אמסלם כי "מי שרוצה לעשות פוליטיקה נמוכה מצמיד לחוק כינוי, ואז לא מבינים על מה החוק. החוק מבקש דבר ברור מאליו ולא הצלחתי להבין את המתנגדים. אם הליכוד מציע משהו, בוודאי אם זה ראש הממשלה ישר מתנגדים בצורה פבלובית". שר התיירות יריב לוין, שהשיב בשם הממשלה, אמר כי "זו הצעת חוק טובה וחשובה שבאה להסדיר דבר פשוט ומונעת תרגילים".

בתחילת השבוע הסכימו ראשי סיעות הקואליציה לקדם את הצעת החוק שנועדה לעגן בחוק כי הנשיא יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה לראש הסיעה הגדולה ביותר ולא על אדם שאינו חבר כנסת שאינו יו"ר סיעה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לקדם את החוק כחלק מבניית התשתית שתאפשר לו להמשיך ולכהן כראש ממשלה גם אחרי שיוגשו נגדו כתבי אישום. נתניהו חושש כי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בלחץ הציבור, יחליט להטיל את התפקיד על ח"כ אחר – באם עד למועד הבחירות יחלו ההליכים המשפטיים נגדו.