עובדי נס טכנולוגיות מבית החולים הדסה בירושלים קיימו הבוקר (שני) הפגנת מחאה נוספת מול ביתו של מנכ"ל החברה שחר אפעל, ברמת אפעל. זאת כחלק ממאבק ממושך של העובדים להשוואת תנאיהם לאלו של עובדי המנהל והמשק בבית החולים.

העובדים המפגינים, המועסקים במערך התמיכה הממוחשבת בבית החולים, נוקטים בשורה של צעדים ארגוניים מזה כחודשיים, על רקע טענותיהם כי "המעסיקים מתבצרים בעמדותיהם ולא מוכנים להשיב לתביעות העובדים, וזאת למרות נכונות נציגות העובדים להידברות ולהגיע לפתרון מוסכם בין הצדדים".

במהלך ההפגנה יצא המנכ"ל אפעל אל עובדיו המפגינים, וקרא לעברם "אתם צריכים להתבייש". העובדים נשאו שלטים עליהם נכתב בין היתר "שחר אפעל קח אחריות", "כבד את רצון העובדים" ו"די לפגוע בעובדים".

לפני כשבוע ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בכלל בית החולים הדסה סביב מאבקם של עובדי נס. הסכסוך נוגע לכ-3,000 עובדי בית החולים, וכחלק ממנו דורשת נציגות העובדים לקלוט להעסקה ישירה את עובדי נס.

בתחילת החודש קיבל בית הדין האזורי לעבודה בירושלים את בקשת ההסתדרות וקבע כי נס טכנולוגיות ובית החולים הדסה שברו שביתה בניגוד לדין כשהכניסו עובדים חיצוניים במקום העובדים השובתים. בהסתדרות איימו לפתוח בהליכי ביזיון בית הדין נגד הנהלות נס והדסה, בטענה שהם ממשיכות להעסיק עובדים חיצוניים למרות הוראות פסק הדין.

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר כי "דרכה של נס טכנולוגיות, שמתייחסת באופן מבזה ומשפיל לעובדיה, לא תצלח. יצאנו הבוקר למחות שוב מול ביתו של המנכ"ל ולא נפסיק את פעילויות המחאה עד שנשיג פתרון קבוע והולם שיכבד את העובדים ויעניק להם את הזכויות המגיעות להם".

תגובת נס טכנולוגיות לא התקבלה, נכון לשעה זו.