ארגון המורים הכריז היום על עיצומים המחאה על התנהלות משרד החינוך במשא ומתן מולו. כתוצאה מכך לא יתקיימו בחינות ומתן ציונים. עוד הורה הארגון לא לקיים ישיבות מורים, השתלמויות אסיפות הורים וכד'.

ע"פ הודעת הארגון, עקב אי התקדמות במו"מ בין הארגון למשרד החינוך, הורה יו"ר הארגון רן ארז על עיצומים חלקיים במערכת החינוך העל יסודית. ארז האשים את שר החינוך נפתלי בנט בכך שאנשי משרדו אינם מתייחסים לדרישות המורים ולפגיעה בתנאי עבודתם והזהיר על החרפתו האפשרית של המאבק.

"למרות ריבוי הבעיות הקיימות במערכת החינוך העל יסודי, לא נמצא פתרון ולו לבעיה אחת שהועלתה על ידינו" כתב ארז בהודעה שנמסרה מארגון המורים. "יתר על כן, הפגישות עם משרד החינוך מתקיימות לעתים רחוקות וממילא הן עקרות. נראה שציבור המורים והמנהלים אינו חשוב כל כך למשרד החינוך ולעומד בראשו".

העיצומים שהוצגו בהודעה כוללים קריאה לאיסור כל פעילות מכל סוג שהוא אחרי תום השיעור השמיני ובכלל זה ישיבות מורים, השתלמויות, אספות הורים ועוד ואיסור על קיום מבחנים, מתן ציונים והכנת תעודות וכן איסור על עשיית מיפויים. עוד הזכירה ההודעה שהמנהלים ממשיכים לקיים את העיצומים של אי קבלת ועדות ביקורת לבתיה"ס ואי השתתפות בוועדות מעקב.

מזה מספר חודשים שארגון המורים מנהל משא ומתן מול משרד האוצר בעניינים שונים הקשורים לשיפור תנאי העבודה של המורים המאוגדים בארגון. באוקטובר האחרון ארגון המורים החליט להפעיל סכסוך עבודה שהכריז עליו בטענה כי משרד החינוך מסרב להפעיל את רפורמת עוז לתמורה בחינוך המיוחד. בתגובה לכך הורה בית הדין הארצי לעבודה למדינה לשאת ולתת עם שני ארגוני המורים (הסתדרות המורים וארגון המורים שיצאו למאבק במשותף) בנוגע ליישום רפורמות עוז לתמורה ואופק חדש בחינוך המיוחד המוכר שאינו רשמי.

טרם התקבלה תגובת משרד החינוך.