מכה נוספת למירוץ למפכ"לות המשטרה: ניצב יורם הלוי הודיע לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד, ועוזב את השירות במשטרת ישראל.

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הגיב להחלטתו של הלוי: ״ניצב יורם הלוי הינו קצין מנוסה, מוערך ואיכותי שתרם תרומה אדירה לבטחון המדינה ואזרחיה, למשטרת ישראל ולמדינת ישראל. בתפקידו האחרון כמפקד מחוז ירושלים הוביל את המלחמה בטרור היחידים והביא למיגורו ויש לו חלק עצום בשקט שחזר להר הבית ובשיא המבקרים שהגיעו וממשיכים להגיע לירושלים ולאתרי העיר. אני מאחל לניצב הלוי הצלחה רבה בהמשך דרכו ומודה לו מעומק הלב על שרותו למען מדינת ישראל ואזרחיה. אין לי ספק כי יורם עוד ימשיך ויתרום למדינת ישראל בכל מקום בו יהיה בעתיד".

שבועות ספורים לאחר שמועמדו של ארדן, ניצב בדימוס משה אדרי, נפסלה לאישור על ידי וועדת גולדברג, הערב (ראשון) גם ניצב הלוי הודיע על פרישתו מהמירוץ למפכ"לות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי שעה, ממלא את התפקיד באופן זמני ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז דרום במשטרה.

ניצב יורם הלוי (55), משרת במשטרה מזה 33 שנים, ומשמש כיום כמפקד מחוז ירושלים. הלוי נמצא בתפקיד מזה כשנתיים. לפני כן כיהן בין היתר כמפקד מחוז דרום וכמפקד מג"ב.

כזכור, בספטמבר האחרון הציג ארדן שלושה מועמדים לתפקיד המפכ"ל שיחליף את אלשיך: אדרי, הלוי, ודוד ביתן, כיום מפקד מחוז תל אביב. לבסוף, הגיש ארדן את מועמדותו של אדרי, המשמש כיום כמנכ"ל משרדו, לאישור וועדת גולדברג למינוי בכירים, אך זאת – לא אישרה את מועמדותו. זמן קצר לאחר מכן, ובעוד ארדן מתכנן להילחם על המינוי, הודיע אדרי על הסרת מועמדותו לתפקיד.