עובדי נס טכנולוגיות המוצבים בבית החולים הדסה זומנו לשימוע לפני פיטורים על רקע השביתה הממושכת בה הם נוקטים במאבק על זכויותיהם. ההסתדרות עתרה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים כנגד הפיטורים האסורים והפגיעה בהתארגנות. בבית החולים הוכרז גם סכסוך עבודה כללי. העובדים ממתינים להכרעת בית הדין בעניינם.

פס"ד הטיפים נכנס בשבוע שעבר לתוקפו, ומשמעותו שמעסיקים בענף המסעדנות יהיו חייבים בתשלום דמי זכויות סוציאליות בגין שכרם המלא של העובדים, ובכלל זאת – מלוא הכנסותיהם מטיפים. הכנו לכם שאלות ותשובות בנושא. בשבוע שעבר נכנס לתוקפו גם החוק האוסר לחייב עובד לעבוד ביום המנוחה השבועי שלו, בלא קשר למידת דתיותו.

לאחר שכבר נוסח הסכם שאמור היה לאפשר את המשך העברת עודפי הביטוח הלאומי לקופת המדינה עד להקמת ממשלה חדשה, נראה בסוף השבוע שעבר כי הדיונים עלו על שרטון. אם אכן לא יגיעו הצדדים להסכם בקרוב, יצטרכו במשרד האוצר למצוא פתרון לכ-20 מיליארד שקלים, עודפי הביטוח הלאומי, המשמשים מקור לתקציב המדינה. משמעות הדבר עלולה להיות קיצוץ עמוק בתקציב המדינה או לחלופין הגדלה משמעותית של הגרעון בתקציב 2019.

6.1 יום ראשון

בישיבת הממשלה ידונו בתכנית למניעת אלימות המשפחה, ביישום המלצות הצוות הבין-משרדי לצמצום צריכת זנות, ובסל התרופות.

8.1 יום שלישי

17:00 שותים ומפסיקים להיות שוטים – סדנה לקריאת תלושי שכר ומיצוי זכויות בעבודה של סל"ע המרכז הבינתחומי. פרטים כאן.

20:00 תושבי גבעת עמל מוקירים את ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) עם פרישתו מהזירה הפרלמנטרית, על תרומתו למאבקם כנגד נישולם ופינויים. פרטים כאן.

9.1 יום רביעי

9:00 הקרנה ודיון על הסרט 'סאלח, פה זה ארץ ישראל'.  אולם 146 בספריה, אוניברסיטת חיפה. פרטים כאן.

20:00 פגישת מלצרים – מפגש על פסיקת הטיפים שנכנסה לתוקפה בתחילת החודש בבאר שבע, בארגון סל"ע. ביאליק 26 באר שבע. פרטים כאן.

11.1 יום שישי

פסטיבל הג'חנון בנס ציונה. פרטים כאן.