המנהיג העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי הזהיר את ממשלתו כי לא יתלו את תקוותיהם באירופה. ברקע הדברים שפורסמו אמש (שני), קריסת ההסכם מ-2015 בעקבות יציאתה של ארצות הברית מההבנות והלחץ שהיא מפעילה על שאר מדינות העולם להימנע מקשרי מסחר עם איראן. חמינאי אמר כי ההסכם "לא יכול היה לתקן את בעיותינו הכלכליות".

הצהרתו של חמינאי באה בעוד ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית של האומות המאוחדות הכריז כי איראן עומדת בהתחייבויותיה בתחום, ואינה עוסקת בפיתוח נשק גרעיני. יוקיה אמאנו העומד בראש המועצה אמר כי "איראן מיישמת את התחייבויותיה הקשורות לאטום בהתאם להסכם הגרעין משנת 2015, וחיוני כי היא תמשיך ליישם את התחייבויותיה אלו".

האיחוד האירופי וארצות הברית חלוקים ביניהם במספר נושאים וזהו אחד המרכזיים שבהם. בינתיים גרמניה, צרפת, בריטניה, רוסיה וסין עודם חתומים על החוזה, ואף לאחרונה יצרו צרפת, גרמניה, ובריטניה הסכם סחר מיוחד שיעקוף את הסנקציות האמריקאיות.

איראן, שחגגה לאחרונה 40 שנה למהפכה האסלאמית מתמודדת עם משבר כלכלי קשה ומתקשה להתמודד עם הבצורת המתמשכת באזורה. הדברים גוררים גם אי שקט פנימי וקריסת ההסכם מהווה מכה קשה לכלכלה האיראנית שגורמת להטחת האשמות הדדית בין הרפורמיסטים לשמרנים במשטר.