דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שבת י"ט בתשרי תשפ"ב 25.09.21
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

הממלכה המיוחדת / ליגת הנשים הבריטית חתמה על הסכם חסות חסר תקדים

כדורגל הנשים באירופה ממשיך למשוך משקיעים: בנק ברקליס יהיה נותן החסות הרשמי של הליגה בשלוש השנים הקרובות תמורת 10 מיליון פאונד | הבנק יהיה שותף גם בתכנית להקים מאה בתי ספר לכדורגל לנערות בשנים הקרובות

שחקניות צ'לסי חוגגות את הזכייה באליפות ה-WSL 15. במאי 2018. (Photo by Chelsea Football Club/Chelsea FC via Getty Images)
ליאור ברטל
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:

התאחדות הכדורגל האנגלית והבנק הבריטי ברקליס הודיעו היום (רביעי) כי חתמו על הסכם  חסות לליגת הנשים המקצוענית, בסכום חסר תקדים של עשרה מיליון פאונד (כ-47 מיליון שקלים) לשלוש שנים – ההשקעה הגדולה ביותר של ארגון חיצוני בספורט נשים בבריטניה אי פעם. בעקבות ההסכם תשנה הליגה את שמה ל-"Barclays FA Women’s Super League". לשם השוואה, וכדי להבין את גודל המאורע, ההסכם החדש כפול כמעט מזה שחתמה ליגת העל בכדורגל גברים בישראל עם ג'פניקה – שעמד על שמונה מיליון שקלים.

בעקבות השקעה של קבוצות העל ביבשת בקבוצות הנשים שלהם, כדורגל הנשים באירופה ממשיך למשוך משקיעים וכסף, כאשר לפני שבוע וחצי נמכרו הזכויות לשידורי ליגת הנשים הספרדית ל-3 שנים תמורת 9 מיליון אירו. זוהי בהחלט התקדמות חיובית שמראה על מגמה שתתפתח ותגדל בשנים הקרובות.

השותפות החדשה בין ליגת הנשים וברקליס תכלול גם את קידום תוכנית לקידום כדורגל הנשים מהגילאים הצעירים ביותר באנגליה, כאשר ברקליס תיכנס גם כשותפה מלאה בקידום ופיתוח של בתי ספר לכדורגל לילדות שפועלות ברחבי אנגליה. המטרה הסופית תהיה לפתוח בשנים הקרובות לא פחות ממאה בתי ספר לכדורגל נערות וילדות ברחבי אנגליה.

"אנו שמחים להודיע על השותפות שלנו עם ברקליס ואנו מצפים מהם להצטרף אלינו למסע לפיתוח העתיד של כדורגל של נשים" אמרה קיילי סימונס, מנהלת מחלקת הנשים בהתאחדות האנגלית, "ההשקעה הכלכלית שלהם תעזור לנו בשאיפה להפוך את הליגה האנגלית לטובה בעולם על המגרש ומחוצה לו".

ג'ס סטיילי יו"ר ברקליס הוסיף כי "לכדורגל יש את הכוח לשנות את חייהם של אנשים צעירים, להגביר את האמון שלהם, להיות חלק בצוות ולספק הזדמנויות רבות יותר לגדול ולהתפתח. העבודה שלנו בפיתוח כדורגל הנשים מגיל צעיר דרך קידום בתי הספר לכדורגל לילדות ונערות יעזור לאלפי ילדות נוספות להצטרף לכדורגל".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
עוד על ספורט:
ידיים של אלוף עולם
כדורסל: אליצור חולון הפסידה במשחק הראשון של מוקדמות היורוקאפ
כדורסל: אליצור חולון חוזרת לאירופה אחרי 20 שנה
תגובות