26 שירים, עשרות מופיעים ורקדנים, ארבעה מנחים ומנצח אחד: אחרי שנטע הביאה את האירוויזיון לתל אביב, אירופה בחרה זוכה חדש – דאנקן לורנס ההולנדי עם השיר arcade. אחריו דורג הזמר מחמוד מאיטליה עם השיר 'Soldi' (כסף) וסרגיי לזרב מרוסיה ששר את 'Scream' (צעקה). קובי מרימי הישראלי הגיע למקום ה-23, הרביעי לפני האחרון, עם השיר 'Home', בביצוע מרגש שבסיומו פרץ בבכי.

טבלאות ההימורים שלפני התחרות הצביעו על נציג הולנד דאנקן לורנס עם השיר arcade כמועמד מוביל לזכייה. המהמרים פירגנו גם לאוסטרלית קייט מילר-היידקי ששרה נגד כוח המשיכה (שם השיר שלה הוא Zero Gravity) ולשיר השוויצרי She got me של הזמר לוקה האני. המהמרים גם חזו כי השיר הספרדי "La Venda" של הזמר מיקי יתמקם לפחות בעשירייה הראשונה, וכך גם השיר "Roi" של בילאל חסאני, נציג צרפת.

קובי מרימי, נציג ישראל שר את שירו "home", ובסיום ההופעה פרץ בבכי. לאחר ההופעה אמר מרימי "תודה רבה לקהל המדהים באולם שתמך ועודד אותי. לא יכולתי שלא להרגיש את האנרגיה המדהימה שלכם. תודה גם לכל מי שצפה בבית. שמח מאוד על הביצוע ועל זה שייצגתי את ישראל בכבוד". לאחר הצבעת המדינות סיים קובי במקום ה-23.

 

קובי מרימי באירוויזיון 2019 בתל אביב (באדיבות תאגיד השידור כאן)

 

קובי מרימי באירוויזיון 2019 בתל אביב (באדיבות תאגיד השידור כאן)

סדר השירים בערב הגדול:

1. מלטה. 2. אלבניה. 3. צ'כיה. 4. גרמניה. 5. רוסיה. 6. דנמרק. 7. סן מרינו. 8. צפון מקדוניה. 9. שבדיה. 10. סלובניה. 11. קפריסין. 12. הולנד. 13. יוון. 14. ישראל. 15. נורבגיה. 16. בריטניה. 17. איסלנד. 18. אסטוניה. 19. בלרוס. 20. אזרבייג'ן. 21. צרפת. 22. איטליה. 23. סרביה. 24. שווייץ. 25. אוסטרליה. 26. ספרד.

אירוע הגמר כלל הופעות של מדונה, אילנית, גלי עטרי, נטע ברזילי, נדב גדג', עידן רייכל, אלני, מונס, ורקה סרדוצ'קה, קונצ'יטה ודנה אינטרנשיונל. את האירוע הנחו בר רפאלי, ארז טל, אסי עזר ולוסי איוב.

ביום שני השבוע, במהלך ההכנות לאירוויזיון במתחם האקספו בת"א, נפגע קשה נהג המשאית פולדי שוורץ מנפילת גוף תאורה. ברביעי הוא מת מפצעיו בבית החולים איכילוב בתל אביב.