סרגי סמיונוב ז"ל (33) מבאר שבע, ההרוג הרביעי בתאונת המנוף ביבנה, יובא היום (רביעי) למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין האלטרנטיבי בבאר שבע. הוא הותיר אחריו אישה ואם. הפורום למניעת תאונות עבודה קרא לציבור להגיע ולהשתתף בהלוויה.

יונתן סבג ז"ל

אתמול הובא למנוחות יונתן סבג ז"ל (33) מאור יהודה שנטמן בבית העלמין ירקון. סבג היה מנהל חברת ההובלות והמנופים "האחים סבג" וחגג ביום התאונה את יום הולדתו ה-33. עוד הובא למנוחות בן דקלו ז"ל (22) שנטמן בבית העלמין בפרדס חנה. דקלו השתחרר לפני כשנה משירותו הצבאי בחיל הים והחל לעבוד בתחום המנופים. שלשום הובא למנוחות גיל חזאזי ז"ל (51) מחדרה. חזאזי הותיר אחריו אישה ושלוש בנות.

שלשום ערכו מנופאים בכל רחבי הארץ 2 דקות דומיה והפסקת עבודה לזכר ההרוגים:

דקת דומייה לזכר 4 טכנאים

פורסם על ידי ‏וועד ארצי מפעילי עגורן צריח‏ ב- יום שני, 20 במאי 2019

בן דקלו ז"ל

ביום שני הודיעה המשטרה כי אתר הבנייה ביבנה יסגר ל-30 ימים, זאת לאחר עריכת שימוע לחברה המבצעת, נאות שמיר (חברת בת של היזם רמי שבירו). המשטרה בוחנת האם קריסת הזרוע האחורית של העגורן נגרמה בשל כשל מבני או בשל טעות אנוש בעקבותיה שוחררו חלק מהפינים המקבעים אותה. בדיקת המשטרה העלתה כי בישראל לא קיים כל נוהל, חוק או תקנה המסדירים את המקצוע עתיר הסיכונים של מקימי ומפרקי העגורנים, והעוסקים בתחום אינם נדרשים לכל הסמכה מקצועית למעט הכשרה כללית לעבודה בגובה.

גיל חזאזי ז"ל

בעקבות התאונה הטיל משרד העבודה צווי בטיחות בחמישה אתרים של רמי שבירו ביבנה, המבוצעים על ידי חברת הבת נאות שמיר, בגין ליקויים של אי-גידור משטחי עבודה.

סרגי סמיונוב ז"ל, נהרג בתאונת המנוף ביבנה

 

באתר בו ארעה התאונה, התרחשה תאונה קטלנית נוספת רק לפני חודש, ב-15 באפריל, בה נהרג איציק כהן ז"ל (31) מחדרה, נהג משאית שהתחשמל בשל מגע מנוף בקו מתח גבוה. שלושה ימים אחר כך נהרגו במהלך עבודות בהמשך קו החשמל, כמאה מטרים מאתר הבניה, שני עובדי חברת חשמל נוני להב ז"ל (46) ובני אסולין ז"ל (49). כחצי שנה טרם תאונות אלו, ארעה הפסקת חשמל גדולה ביבנה, בשל פגיעת מנוף באתר הבניה בקו מתח גבוה.