נער פלסטיני כבן 14 נפגע אמש (שני) באורך קשה במהלך עבודתו במסעד חג' בקרי ברחוב רזיאל ביפו. האירוע התרחש בסביבות השעה 19:00, כאשר ידו של הנער נלכדה במכונת פלאפל. הוא טופל על ידי חובשים ופארמדיקים של מד"א ופונה לבית החולים איכילוב עם פציעה חמורה בידו, שם הרופאים נאלצו להשלים את הקטיעה. האירוע נחקר על ידי משטרת ישראל, בשיתוף משרד העבודה והרווחה.

חובש רפואת חירום במד"א נבו בייקר ופראמדיק מד"א שי סימור סיפרו: "כשהגענו למסעדה ראינו נער כבן 16 בהכרה כשידו לכודה במטחנת מזון. תוך כדי ניסיונות הכיבוי לחלץ את הגפה הענקנו לו טיפול רפואי שכלל משככי כאבים ועצירת דימום מסכן חיים. כעבור כחצי שעה של ניסיונות חילוץ מורכבים ועל מנת למנוע נזק נוסף ליד החלטנו לפנות את הנער יחד עם מטחנת המזון לבי"ח שם הרופאים ממשיכים את הטיפול הרפואי המורכב". בבית החולים הוכנס הנער לניתוח בו נאלצו הרופאים לקטוע את ידו.

נזכיר כי מעסיקים מחויבים להקפדה יתירה על כללי הבטיחות בעת העסקת בני נוער, וכי חוק עבודת הנוער קובע שורה של עבודות אסורות להעסקת קטינים ביניהן עבודה עם מטחנות בשר ומזון. העסקת בני נוער אסורה גם באתרי בניה, בעבודה בגובה, בסחיבת משאות כבדים, בסביבת חומרים מסוכנים ועוד.

לאחרונה פרסם המוסד לבטיחות וגיהות את המלצות לנוער לעבודה בטוחה ולשמירה על החיים לקראת הקיץ, בו נערים ונערות רבים יוצאים לעבודה.

אמש נהרגו גם שני עובדים בתאונות עבודה: אזרח סין כבן 30 שנפל מגובה בעת שעבד על אונייה סמוך לחופי אשקלון, וג'יבריל מוחמד אלהליס, בן 31 מהכפר יטא, שנהרג מפגיעת כף טרקטור בעת שתיקן אותו במושב ערוגות.

עובד נוסף נפגע אמש באורך בינוני מחומת מבנה שקרסה לתוך תעלה שנחפרה ברחוב נחמיה בבני ברק. הוא פונה לבית החולים בילינסון עם חבלות בבטן ובחזה.