ועדת הכספים הזמנית מתכנסת הבוקר (שלישי) לדיון המשך בנושא "הסכנה וההשלכות בסגירת שדה התעופה 'שדה דב' על העיר אילת". זאת לאחר שבדיון שהתקיים בשבוע שעבר ניכר כי יש הסכמה רחבה בין חברי הכנסת מהמפלגות השונות בצורך לדחות את פינוי שדה דב. לעומת חברי הכנסת, הפקידות הממשלתית דווקא חזרה על המסר המחייב את הפינוי המידי של שדה דב. שר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ', שהצטרף לדיון אמר כי "יש מעט מאוד נושאים בבית הזה שנמצאים בקונצנזוס כל כך רחב כמו הבנת החשיבות של המשך הפעלתו של שדה דב. זו תחבורה ציבורית".

סמוטריץ הוסיף כי "לא נעשתה עבודה מסודרת בממשלת ישראל שהיא סוג של תמ"א של שדות תעופה. הסתכלות רוחב. כשקיבלו את ההחלטה לסגור את שדה דוב לא עברו דרך השאלה האסטרטגית. לא האזרחית ולא הביטחונית. למיטב שיפוטי הדל וגם לפי הבדיקות שעשיתי בימים האחרונים במשרד, אסטרטגית לא נכון לסגור את שדה דב"

בדיון שהתקיים בחמישי האחרון יו"ר הועדה גפני לא הסתיר את חוסר הנחת שלו מהתשובות המגומגמות של פקידי הממשלה השונים שהופיעו בפני הוועדה, וביניהם נציגות ממשרד הביטחון, מרשות שדות התעופה ומרמ"י. בנוסף הביע גפני תרעומת על כך שנציגי בעלי הקרקעות נעדרו מהדיון שעסק בעניינם על אף שהוזמנו להשתתף בו. את הדיון סיכם גפני בכך שחברי הוועדה מבקשים מרה"מ להסכים על דחייה קריטית שגלומה בפיקוח נפש, זאת אחרי דבריו של מנהל בית החולים יוספטל ונציגים מטעם שירותי בריאות כללית שתיארו את המצוקה שנוצרה באילת כשרופאים הודיעו על הפסקת הגעתם לעיר.