ארגון הכבאים הארצי הגיע להסכמות עם הממונה על השכר באוצר לגבי יישום הסדר הארוחות לעובדי המדינה על 2,800 עובדי מערך הכבאות. ההסדר ייכנס לתוקפו ב-2020, והעובדים יקבלו גם מענק בסך 6,500 ש"ח בשתי פעימות, בגין אי החלת ההסדר בשנים 2018 ו-2019.

הפעימה הראשונה של המענק תינתן כבר השנה, והשניה בשנה הבאה. עד כה לא יושם בשירותי הכבאות הסכם הארוחות המסובסדות לעובדי מדינה שנחתם בחודש מרץ 2017 בין האוצר ההסתדרות, וזאת למרות אופי התעסוקה הייחודי שלהם הכולל משמרות של 24 שעות. ההסכם מסדיר את השתתפות המדינה בתשלום על ארוחות העובדים בחדרי אוכל במקום העבודה, והספקת ארוחות לכל מקומות העבודה בשירות המדינה שבהם אין כיום חדר אוכל.

כאמור, החל מ-2020 יוחלו הכללים החלים במדינה על כלל עובדי מערך הכבאות, כאשר עובדי משמרות יהיו זכאים ל-2 פעימות זכאות בגין כל משמרת בת 16 שעות ומעלה, בעוד עובדי מדינה רגילים זכאים לפעימה אחת בלבד. יו"ר ארגון עובדי הכבאות אבי אנקורי, הוסיף כי בנוגע לימי מנוחה וחג מתנהל עדיין מו"מ. "מדובר בהישג משמעותי למען עובדי מערך הכבאות שאנו יכולים להתגאות בו – הסדר שאין דומה לו בקרב עובדי המדינה. ארגון עובדי הכבאות ימשיך להילחם על זכויות ורווחת הכבאים ועל הביטחון התעסוקתי שלהם. אנו מודים ליו"ר הסתדרות המעו"ף, גיל בר-טל, שהתייצב וסייע להגיע להסכמות עם משרד האוצר. כמו כן מודים לגב' עפרה בר-טוב, מנהלת תחום השכר בכבאות, והיועצים המשפטיים, עודד ברוק מהרשות ויעל שילוני יועמ"ש ארגון העובדים, על התרומה והסיוע לדיון הענייני".