נבחרת הנשים של ישראל בכדורשער זכתה אמש (שלישי) במדליית הארד בטורניר הקריטריון בארה"ב, לאחר נצחון 2-12 על אוסטרליה. למקום הראשון הגיעה הנבחרת הסינית ולשני נבחרת ארה"ב. בתואר 'מלכת השערים' של הטורניר זכתה שחקנית הנבחרת ליהיא בן דוד. מאחר שהנבחרת לא הצליחה להגיע לשני המקומות הראשונים בטורניר, היא תנסה להשיג את הכרטיס האחרון להשתתפות באולימפיאדת טוקיו כשתשחק באוקטובר באליפות אירופה, שתתקיים בגרמניה.

נבחרת הנשים בכדורשער זוכה במקום השלישי (באדיבות: הוועד הפראלימפי)

הנבחרת מורכבת מחמש שחקניות מהשלוחות של בית חינוך עיוורים ומבית הלוחם ת"א – אור מזרחי, גל חמרני, סיוון אברביה, ליהיא בן דוד ורוני אוחיון. את השחקניות אימן רז שוהם עם עוזרת המאמן ורד אבנעים.

שחקנית הנבחרת רוני אוחיון כתבה בעמוד הפייסבוק שלה "הציפיות שלנו היו אחרות ממה שהתוצאות הראו ורצינו מקום יותר גבוה, אך אנחנו עדיין שמחות מהמקום אליו הגענו ועם זאת לא מסופקות. אנחנו קבוצה חזקה פיזית ומנטלית, תומכות אחת בשנייה ושמחות אחת בשביל השנייה וזה הכי חשוב. אנחנו יותר מקבוצה וחברות טובות, אנחנו אגרוף מלוכד וחזק"

ליהיא בן דוד מקבלת את פרס מלכות השערים בטורניר הכדורשער (באדיבות: הוועד הפראלימפי)

אוחיון הוסיפה כי "אני כל כך גאה בנו כקבוצה, אני גאה בנו כנבחרת ויכולה להגיד בקול רם שייצגנו בכבוד ובגאווה את דגל המדינה, עמדנו על הפודיום בגו זקוף כשהוא מתנוסס מאחורינו. מפה אנחנו גדלות, מתחזקות, לומדות ויוצאות חזקות יותר לקראת אליפות אירופה ברוסטוק, גרמניה שגם שם יש אפשרות להשיג כרטיס לטוקיו 2020."

נבחרת הנשים בכדורשער זוכה במקום השלישי (באדיבות: הוועד הפראלימפי)

נבחרת ישראל היא מעצמה בספורט הפראלימפי כדור שער נשים: היא נחשבת לאחת הטובות בעולם כיום, ומועמדת למדליה בכל תחרות בה היא משתתפת. הישג השיא של הנבחרת היה זכייה במשחקים העולמיים שנערכו בסיאול ב-2015. בגמר בלתי נשכח ניצחה נבחרת הנשים את נבחרתה של סין בתוצאה 1:4. את ארבעת השערים ההם כבשה קפטנית הנבחרת אלהם מחאמיד רוזין, שנמצאת כרגע בהפסקה זמנית מהמגרשים עקב כניסתה להריון.

משחק כדור שער מתקיים באולם סגור ומשוחק עם כדור מיוחד, שמורכב בין היתר מפעמונים. המשחק דורש שקט מוחלט, על מנת שהמשתתפים יוכלו לשמוע את הכדור ולמקם את עצמם ביחס אליו. המשחק משוחק בשכיבה על הרצפה, כשעל השחקנים לחבוט בכדור על מנת להכניס אותו לשער הקבוצה היריבה.