דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי ל' בסיון תשפ"ב 29.06.22
26°תל אביב
  • 21°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 25°חיפה
  • 26°אשדוד
  • 25°באר שבע
  • 36°אילת
  • 28°טבריה
  • 22°צפת
  • 25°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בזק בינלאומי

קבוצת בזק / אחרי מאבק העובדים: נחתם הסכם קיבוצי חדש בבזק בינלאומי

ההסכם שנחתם על רקע מיזוג תפקידים בחברות הבת בקבוצת בזק, כולל מענקים, העלאות שכר, והתייעלות במסגרת תכנית פרישה מרצון לעובדי החברה | יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "ההסכם מכיר בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה – מבלי להתפשר על מעמד העובדים"

החתמת הסכם בין ההסתדרות וועד עובדי בזק בינלאומי להנהלת החברה. 11 ביולי 2019. (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

אחרי המאבק מגיע ההסכם: ההסתדרות, ועד עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה חתמו היום על הסכם קיבוצי חדש, שלישי במספר מאז התאגדו העובדים בהסתדרות במרץ 2014, יחול על 1,400 עובדי בזק בינלאומי ויהיה תקף עד לסוף 2021. ההסכם, שנחתם ע"י ו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, מנכ"ל בזק בינלאומי רן גוראון, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה צביקה אברמוביץ ויו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא מגיע לאחר מאבק של העובדי החברה שמחו על הפגיעה בהם במסגרת איחוד חברות הבת של בזק.

כחלק מההסכם, הצדדים סיכמו על סינרגיה (שיתופי פעולה) עסקית, תפעולית וניהולית של בזק בינלאומי עם החברות הבנות בבזק (פלאפון ו-yes) – הכוללת בין היתר ניהול משותף, הרחבת תפקידים ומכירה הדדית של מוצרי ושירותי החברות – תוך שמירה על עצמאות החברה והרחבת הפוטנציאל העסקי שלה, והצבת חלופות למימוש יעדי התייעלות. כל זאת תוך הסדרת השלכות שיתופי הפעולה הללו על העובדים. בהתאם לזאת סוכם על חלוקת מענק התמדה מיוחד לרגל שיתופי הפעולה בשנים 2019-2020 בגובה 14 מיליון שקל, שיחולק לעובדים על פי ותק.

הפגנת עובדי בזק בינלאומי (צילום: יח״צ).

בנוסף, סוכמו היקפי ההתייעלות בכח אדם לכל שנות ההסכם. לראשונה בחברה – תינתן לעובדים אפשרות לפרישה מרצון בתנאים תקדימיים בענף תוך קבלת 240% פיצויי פרישה. כמו כן, חבילת הפרישה תכלול תנאים נלווים נוספים כגון המשך אחזקת רכב למשך חודשיים מיום הפרישה וייעוץ כלכלי ופנסיוני לכל פורש. מטרת תוכנית הפרישה לתת חלופה לפיטורי עובדים בהשגת יעדי ההתייעלות של החברה.

ההסכם שנחתם אף מסדיר את עדכון שכרם של העובדים בחברה, ונקבע בו כי בשנת 2020 הם יקבלו תוספת שכר בגובה 2.95%. בשנת 2021 תחולק תוספת שכר בגובה 2%, ושני מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים.

עוד בהסכם: הגדלת תקציב הרווחה ל-4,375 שקל לכל עובד וכן 6 מיליון שקל נוספים עד סוף ההסכם והגדלת השתתפות החברה בארוחות מ-10 שקל ביום לעובד ל-21 שקל.

בנוסף לזאת יחודש ההסכם הקיבוצי על הטבותיו והישגיו עד סוף 2021, לרבות תוספות גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, תעריף דמי הבראה מוגדל, ימי חופשה ובחירה מעבר לקבוע בחוק ועוד.

המו"מ להסכם לווה על ידי עו"ד תהילה בנישו מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות. עו"ד מיכל הראל ממשרד עורכות דין ארנה לין ושות' ייצגה משפטית את ועד העובדים. בזק בינלאומי יוצגה על ידי עו"ד ירון לסטרל ועו"ד שירי שלו ממשרד עורכי הדין אשר חלד ושות'.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסכם מביא לידי ביטוי את ההכרה וההבנה של ההסתדרות ועובדי בזק בינלאומי בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה – וכל זאת מבלי להתפשר על מעמד העובדים והמשך השיפור בתנאי העסקתם. אני מברך על סיום המו"מ ומודה לכל המעורבים בו, משני הצדדים. המשך הדרך המשותפת והמוצלחת יחד תוכל להיעשות רק באמצעות שיח של הידברות הדדית והוגנות אלו כלפי אלו, ואני בטוח שמערכת יחסי העבודה בבזק בינלאומי ובקבוצת בזק בכלל תמשיך להתנהל על הצד הטוב ביותר".

מנכ"ל בזק בינלאומי, רן גוראון: "היום חתמנו על הסכם עם ועד עובדי בזק בינלאומי וההסתדרות הכללית במסגרתו הגענו להבנות המיטביות עם כל הצדדים. הסכם זה יאפשר לנו לקדם מהלכי סינרגיה, לפעול מתוך ראייה כוללת של צרכי הלקוח ולהציע סל מוצרים מלא המותאם למצב השוק. אני סמוך ובטוח כי ההסכם, שגובש בעבודת צוות, יבטיח את המשך הובלתה של בזק בינלאומי בשוק התקשורת תוך שמירה על התרבות הארגונית הייחודית שלה".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי: "נציגות עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה מסיימים היום מו"מ, ארוך ומורכב. הדרך כללה לצערי גם מאבקים ארגוניים מחוץ לשולחן המו"מ, אך למרות כל אלו, בשורה התחתונה דרך המלך הטובה לעובדים ולחברה היא הסכם קיבוצי. אני מברך על המוגמר, ההסכם משקף הבנה מלאה בין הצדדים: מצד אחד לאפשר את ההתקדמות העסקית של החברה ואת שיתופי הפעולה הרצויים עם החברות הבנות בקבוצה ומן הצד השני שמירה בלתי מתפשרת על ביטחונם התעסוקתי של העובדים. חובת ההוכחה עתה מוטלת על הנהלת החברה ועובדיה להביא את העסק להצלחה המתבקשת".

יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא: "אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות ומו"מ שידע עלויות ומורדות, אני שמחה שהצלחנו לייצר הסכם חדש וטוב לעובדים ולחברה. הגענו להבנות שיאפשרו מחד שקט וביטחון לעובדים ומאידך מבטיחות את יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח. העקרונות שהנחו אותנו לאורך כל המו"מ היו שמירה על עצמאות החברה והייחודיות שלה, אך גם היכולת לקיים שיתופי פעולה שיאפשרו את המשך שגשוגה ואת יכולתה לתת מענה שלם ורחב יותר ללקוחות הקבוצה כולה. בנוסף הצלחנו לשמר ולשפר את תנאי ההעסקה בחברה תוך הבטחה לתנאים מיטיבים לפרישה מרצון לעובדים שיסיימו את העסקתם. חשוב לי מאוד להודות לעובדי החברה המסורים על התמיכה, העמידה האיתנה, הפרגון והסבלנות שגילו בתקופה האחרונה. כולי תקווה שהסכם זה יאפשר את צמיחת חברת בזק בינלאומי שהיא יותר ממספר 1".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!