המשא בחברת פלאפון סביב תהליך הסינרגיה של חברות הבת בקבוצת בזק, עלה על שרטון. ועד העובדים הכריז על עיצומים במספר מוקדים בחברה.לטענת הוועד, הרקע לסכסוך הוא דרישות ההנהלה לצמצומי עובדים.

בין היתר הושבתה הוצאת הציוד מהמרכז הלוגיסטי של החברה, כולל מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון על ידי לקוחות החברה. מלבד העיצומים במרכז הלוגיסטי, הוקפא גם הטיפול בתקלות תקשורת הפנים של פלאפון, החולשת על כלל עסקאות החברה וכן הוקפאה כל הפעילות הסינרגטית בקבוצת בזק מול חברות הבת.

״אני קורא להנהלת החברה ולעומד בראשה, לרדת ממגדל השן ולהיכנס למשא ומתן רציני וענייני" מסר יו"ר הוועד יחיאל שמן, "זוהי רק יריית הפתיחה ובמידה ונראה כי המשא ומתן ממשיך להתנהל בעצלתיים וללא תוצאות ממשיות לא נהסס להרחיב את הצעדים הארגוניים, עד השבתה מוחלטת של החברה."

שמן הדגיש כי "איננו מתנגדים לסינרגיה בין חברות הבת (פלאפון, בינלאומי ויס, נ.צ.כ), אך כל עוד לא יובטחו תנאי העובדים והביטחון התעסקותי שלהם לא נשתף פעולה עם אף צעד של הנהלת החברה."

יצויין כי לאחרונה נחתמו הסכמי סינרגיה עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ויס, וכעת כאמור מתקיים המו״מ לגבי חברת פלאפון.

תהליך הסינרגיה בקבוצת בזק והמו"מ להסדרתו, מתנהלים על רקע מדיניות של תחרות חריפה שמוביל משרד התקשורת, השוחקת את רווחי חברות הסלולר הוותיקות, וכן הגבלות רבות המוטלות על קבוצת בזק בכללותה – המקשות המקשות על חברת האם הרווחית להעניק גב לחברות הבנות בקבוצה.

מחברת פלאפון טרם נמסרה תגובה