בג״ץ דן היום (שני) בצהריים בעתירת קבוצות ושחקניות כדורגל הנשים הטוענות לאפליה מגדרית ותקציבית של המדינה. בדיון בראשות נשיאת ביהמ״ש העליון השופטת אסתר חיות ובנוכחות כמאה שחקניות כדורגל מקצועניות וחובבניות מכל הגילים, נקבע כי על המדינה למצוא פתרון מיידי למשבר התקציבי אליו נקלע הענף כתוצאה מהפסקת התקצוב על ידי משרד הספורט. חבר השופטים איפשר למדינה להגיש את עמדתה עד ל-7 באוקטובר. הרכב השופטים שדן בנושא הם נשיאת בית משפט העליון הגברת אסתר חיות יחד עם מני מזוז וענת ברון.

אשרת עיני ושחקניות כדורגל צעירות בכניסה לבג"ץ (יח"ץ)

הטענה המרכזית של העותרים והעותרות היא הבחירה של מנהל הספורט ומשרד התרבות והספורט לטרפד את העברת הכספים שהובטחו למועדוני כדורגל הנשים ע"י השרה מירי רגב בפשרה שהגיע בעקבות הבג"צ שהוגש בשנת 2016. שרת הספורט התחייבה לשלש את תקציב הבסיס לכל הקבוצות בליגה מ-153 אלף ל-450 אלף, בין השנים 2021-2017. בתמורה להבטחה של ההתאחדות לכדורגל להקים ליגה שלישית בכדורגל הנשים.

תודה ❤️ לעשרות הכדורגלניות מכל הליגות שהגיעו היום לבג״צ-
טרומיות, ילדות, נערות ונשים. ותודה רבה גם לכל המלווים שהיה חשוב…

פורסם על ידי ‏כדורגלניות עושות שינוי‏ ב- יום שני, 23 בספטמבר 2019

הוראת ביהמ״ש מהיום שניתנה לאחר דיון ממושך וסוער, מול אולם מלא מפה לפה, התקבלה בשביעות רצון בענף והעלתה חיוכים גם על פני הנוכחות באולם שהביעו תקווה כי התערבות ביהמ״ש בדקה התשעים, תציל את הענף מקריסה. על פי המתווה שהציע בית המשפט, המדינה תסכים להקציב לעונה זו תקציב של 4.05 מיליון שקלים ולאחר מכן יימשך הדיון בעתירה שהוגשה על ידי חבר הנהלת ההתאחדות שמעון מימון ואליו הצטרף ארגון שחקני הכדורגל, בעקבות ההחלטה של משרד הספורט לקצץ את תקציב הקבוצות בליגת העל לנשים. כאמור, על המדינה להגיש את תשובתה עד ה-7 באוקטובר.