סכסוך עבודה הוכרז השבוע בחברת רינקם קומפני, המשמשת כמחסן הלוגיסטי הבלעדי של מפעל אינטל בקריית גת, על רקע טענת העובדים למבוי סתום במשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי ראשון בחברה. העובדים התאגדו בהסתדרות לפני ארבעה חודשים.

בהודעה על סכסוך העבודה שנשלחה למשרד העבודה, נטען כי פגישות המו"מ בין הצדדים לא הובילו לפריצת דרך, וכי החברה איננה מוסרת לנציגות העובדים מידע רלוונטי למו"מ, בין היתר באשר לתנאי עבודתם ושכרם של העובדים, וכן באשר למצבה הכלכלי של החברה, באופן המונע את קידום המו"מ באופן ענייני. עוד נטען כי המשא ומתן מתנהל בעצלתיים, וכי הישיבות נקבעות עם פרקי זמן ארוכים ביניהם, ונשלחים אליהם נציגים מטעם ההנהלה שאינם בעלי הסמכות לקבל החלטות בעניינים הנדונים.

באוגוסט האחרון התקיימה שביתה בת יום בחברה, בטענה לפגיעה בהתארגנות ובנציגות העובדים. סכסוך העבודה הנוכחי שהוכרז ביום שני, יאפשר לעובדים לנקוט צעדים ארגוניים בתוך 15 יום – אולם לעת עתה נכתב בהודעת מרחב נגב לממונה על יחסי העבודה באשר לסכסוך העבודה, טרם נקבע מועד ספציפי להשבתה.

"ההסתדרות וחברת רינקם נמצאות בעיצומם של הליכי מו״מ אשר טרם מוצו", מסר ל'דבר' אבי דורון, מנכ"ל רינקם קומפני. לדבריו, ההסתדרות היא זו שנטשה את ישיבת המו"מ ביום ראשון השבוע, בסמוך לתחילתה. "ההסתדרות פועלת בניגוד להסכמות אולם איננו מוצאים לנכון לנהל את העניין על דפי העיתון. החברה מצרה על בחירתה זו של ההסתדרות וקוראת להסתדרות לשוב לשולחן המו״מ ולהימנע מפגיעה מיותרת ובלתי נחוצה בעבודה".

"מדובר בחברה בבעלות אמריקאית" מסר ל'דבר' יו"ר מרחב נגב בהסתדרות מאיר בביוף. "לצערי הם מקבלים קשה מאד את ההתאגדות, ומנסים שלא לתת לעובדים כלום במו"מ. מדובר בעובדים אמיצים ונחושים, ואנחנו ננצח".