אמצע אוקטובר הגיע אלינו ואיתו השנה גם חופשת חג הסוכות, הזדמנות נהדרת למלא את אצטדיון טרנר בבאר שבע ולהרעיד את היציעים לרגל משחק נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות אליפות אירופה מול לטביה האחרונה בבית. אך לדאבוננו הנבחרת שלנו מסיימת שוב מוקדם מהצפוי את הקמפיין בלי שום סיכוי להתברג באחד משני המקומות הראשונים בבית. אמש (שלישי) נפגשו הנבחרת הישראלית והלטבית למשחק לפרוטוקול בלי טעם וריח וזאת אחרי ההפסד המאכזב באוסטריה ביום חמישי האחרון שהסתיים בתוצאה 3:1 לטובת האוסטרים.

המאמן הלאומי אנדי הרצוג ביצע שני שינויים לעומת האחד עשר שפתחו במשחק האחרון, כשהחליט לפתוח עם דיא סבע בקישור במקומו של מנור סולומון הפצוע. דן גלזר שפתח לראשונה במדים הלאומיים על חשבונו של איתן טיבי וניר ביטון שחוזר אל ההגנה.

מהלך המשחק

המחצית הראשונה הייתה בשליטה של הנבחרת המארחת שרצתה לתת קצת נחת ל-9,150 האוהדים והאוהדות שהגיעו בשעת ערב מאוחרת לאצטדיון טרנר בבירת הנגב. כבר בדקה ה-16, לאחר מספר הזדמנויות שהוחמצו ונהדפו על-ידי השוער הלטבי, הגיע היתרון הנכסף מרגלו של דאבור, לאחר כדור רוחב מושלם של טוואטחה מאגף שמאל.

הלחץ הישראלי נמשך ובדקה ה-26 הכובש המצטיין בקמפיין ערן זהבי הצטרף לחגיגה כשגלגל לרשת כדור חוזר לאחר בעיטה של דאבור וזאת מביצוע אישי יפהפה של סבע. 0:2 כחול לבן.

מונאס דאבור לאחר כיבוש השער מול נבחרת לטביה, מוקדמות יורו 2020. 15 לאוקטובר 2019 (קרדיט: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

אבל לא הכל היה דבש בבירת הנגב, בדקה ה-39 קיבלנו תזכורת מעיקה לכך שההגנה שלנו נאיבית למדי, ובהתקפה מתפרצת קלילה זכו הלטבים לפרוץ במסירה בין ביטון ואלחאמיד ולהבקיע את השער הראשון שלהם בקמפיין שנכבש מרגליהם, על החתום מספר 6 קמאש שחקנה של אף.סי ריגה. בעיטה אחת למסגרת והנה גול, ככה פשוט.

בדקה ה-42 המשולש המשובח, סבע-זהבי-דאבור סידר לנבחרת את השלישי בפרגון נעים לעין, שקצת המתיק את סיום המחצית ותו לא. 1:3 מבטיח לישראל בסיום המחצית הראשונה.

ערן זהבי לאחר כיבוש השער מול נבחרת לטביה, מוקדמות יורו 2020. 15 לאוקטובר 2019 (קרדיט: ההתאחדות לכדורגל בישראל)

המחצית השנייה הייתה משעממת ושבלונית והעייפות על השחקנים הישראלים כבר הייתה ניכרת. המצבים שכן הגיעו מבעיטות של סבע, זהבי וגלזר או נבעטו החוצה או נהדפו על-ידי שטיינבורס עם תצוגה נהדרת בשער הלטבי או נעצרו במשקוף. הרצוג הגיב מאוחר עם החילופים, שנעשו החל מדקה ה-75, כאשר עילאי אלמקייס הצעיר שמשחק בקבוצת המילואים של הופנהיים הגרמנית הראה בגרות והשאיר טעם של עוד והמחליף הנוסף סאן מנחם ,שחקנה של מכבי חיפה – לשניהם זו הייתה הופעה ראשונה בנבחרת. הנתון שצריך להדאיג וגם הכי משקף הוא 29 האיומים על השער הלטבי ורק 3 שערים שמגיעים יחד עם 10 קרנות שאף אחת מהן לא תורגמה לשער.

עילאי אלמקייס בהופעת בכורה במדי נבחרת ישראל (ההתאחדות לכדורגל בישראל)

שוב הקמפיין נגמר מוקדם מדי. אפשר להתנחם מהעובדה שיש התעניינות, יש פרגון ויש תקווה בנבחרת הלאומית, אבל הדרך עוד ארוכה. לנבחרת נותרו עוד שני משחקים לסיום הקמפיין, הקרוב הוא מול נבחרת פולין ב-16 בנובמבר באצטדיון טדי – שם אין מקום לטעויות.