עובדי רשות האכיפה והגבייה נוקטים עיצומים החל מהבוקר (שלישי) על רקע טענותיהם על ניסיון לבצע רפורמה מקיפה ללא הידברות עם נציגות העובדים ובאופן חד-צדדי. בלשכות ההוצאה לפועל לא תתקיים קבלת קהל. ברשות הודיעו כי מוקד המידע והשירות של הרשות יפעל כרגיל מ-8:00 עד 18:00, וכי דיונים יתקיימו בהתאם להחלטות הרשמים. בהסתדרות הוקמה ועדת חריגים אלה ניתן לפנות במקרים דחופים.

על פי הודעת העובדים, הסתדרות עובדי המדינה ונציגות העובדים פנו פעמים רבות, כבר מאז שנת 2017, להנהלת הרשות ולמשרד האוצר בדרישה לניהול משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי שיסדיר את השלכות הרפורמה על העובדים אך ללא הועיל. כבר לפני חודש נקטו העובדים שביתת אזהרה בת יומיים.

"לצערנו, נאלצנו להשבית את הרשות לפני כחודש שביתת אזהרה למשך יומיים, כאשר כלו כל הקיצין, בתקווה שמשרד האוצר יתעשת ולאחר למעלה משנתיים של בקשות  – יואילו לשבת איתנו" מסר לדבר מחזיק תיק רשות האכיפה והגבייה בהסתדרות עובדי המדינה, אבנר סולטני, "לצערנו משרד האוצר בוחר שלא להגיב, וזאת למרות דרישה של הנהלת הרשות עצמה לנהל משא ומתן משום שגם הם סבורים שנחוץ הסכם קיבוצי חדש. נראה שלאוצר לא אצה הדרך, ולצערנו אנחנו נאלצים שוב לנקוט בפעולת השבתה, וזאת אחרי לבטים קשים. ואנו מקווים שהאוצר יתעשת במהרה."

רשות האכיפה והגבייה היא יחידת סמך במשרד המשפטים שהוקמה בינואר 2009 ובה מועסקים כ-1000 עובדים. הרשות מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות, על גביית חובות שונים בין גופים פרטיים וכן על גביית קנסות, חובות ותשלומים. הרשות מורכבת משתי יחידות: מערכת ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות. מנהל הרשות הוא תומר מוסקוביץ'.

במשרד האוצר בחרו שלא להגיב.