בעקבות מחאת עובדי משרד החוץ החליטה הנהלת המשרד לחזור בה מההחלטה על קיצוץ השעות הנוספות לעובדים. בוועד הודיעו כי ימשיכו להיאבק כנגד פגיעות נוספות בתנאי העבודה של עובדי המשרד. אמש (רביעי) בשעה מאוחרת העבירה הנהלת משרד החוץ מברק לכל עובדיה בארץ בו היא מודיעה כי הגיעה להסכמה עם משרד התקציבים באוצר שתאפשר לשמר את מסגרת השעות הנוספות בשנת 2020 בדומה לשנת 2019. 

לפני כשבוע הודיע המשרד לעובדים כי מכסת השעות הנוספות להן זכאים עובדי המשרד תעמוד על עשר שעות בחודש בלבד, במקום עשרים שעות נוספות לדרגי הניהול. ההחלטה על הקיצוץ נעשתה במנותק מסיכום בין משרד האוצר וההסתדרות שאושרר בשבוע שעבר על מתווה מדורג לקיצוץ השעות הנוספות על רקע הקיצוץ הרוחבי בכל משרדי הממשלה. בעקבות ההחלטה ערכו ועדי העובדים במשרד כינוס חירום ביום ראשון השבוע, וביום שלישי ערכו הפגנה מול בניין משרד החוץ בירושלים.

בוועד העובדים קיבלו את ההודעה כי הקיצוץ יבוטל לעת עתה, ומסרו כי בכוונתם להמשיך ולהיאבק על תנאי העסקתם וגם על תקצוב פעילות המשרד. "מרכיב השעות הנוספות הוא רק בעיה אחת שנדחתה בינתיים בשנה אחת בלבד ולא גזירה שבוטלה", אמר לדבר אלי יפרח יו"ר ועד העובדים החוץ מנהליים. בנוסף להחלטת ההנהלה דורשים העובדים להיות חלק מוועדת חלוקת השעות הנוספות המתכנסת אחת לחודש. יפרח קרא למנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם לקחת אחריות על "מצבו פושט הרגל של המשרד ועד אז להפסיק את מסע הנקמנות שלו נגד החטיבה החוץ מינהלית שאת תפקידיה ותקנותיה בחלקם הקפיא ואת חלקם ביטל ללא הסבר מקצועי ובניגוד לחוות דעת של בעלי המקצוע".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בכוונת הוועד לכנס את העובדים לאסיפה ביום ראשון הקרוב כדי להחליט על המשך המאבק ואי הפסקת הצעדים הארגוניים. מהוועד נמסר ל'דבר' כי הנושאים הנוספים המצויים על סדר היום הם סוגיות של שכר, קידום בדרגים כמקובל במשרדים אחרים,
תנאי העסקה שנפגעו במהלך השנים האחרונות. מעבר העובדים טוענים כי יש להחליף את הנהלת משרד החוץ בהנהלה חדשה או ועדה קרואה, וכי הנהלה זו תצטרך ליצור תכנית הבראה למשרד החוץ.