שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס נפגש הבוקר (רביעי) עם יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני בלשכת השר על מנת לדון בצורך לטפל בבעיית המוגנות של העובדים הסוציאליים ובבעיית העומס במחלקות הרווחה באגפי השירותים החברתיים ברשויות המקומיות.

בפגישה הציגה חרמוני בפני השר את מקרי האלימות הקשים מהחודשים האחרונים ואמרה כי "שירותי הרווחה ומקצוע העבודה הסוציאלית נמצאים בסכנת קיום לאור תנאי ההעסקה והשכר הנמוכים, העומסים ומגיפת האלימות כלפי העובדים הסוציאליים". חרמוני דרשה מאקוניס להתערב באופן מיידי לפתרון המשבר.

הפגנת עובדים סוציאליים בעזריאלי ת״א

השר אמר בתגובה כי "לא ייתכן שעובדים שעושים עבודת קודש בכל יום, יהיו חשופים למקרי אלימות שפוגעת בהם וביכולתם לתת את השירות הטוב ביותר לאזרחים בהם עובדים אלו מטפלים. עוד אמר כי "נושא המוגנות דחוף ונדרש טיפול מהיר ויסודי. אנו חייבים לעמוד בהתחייבויות שסוכמו. אקדם תיקוני חקיקה ותקנות בשיתוף איגוד העובדים הסוציאליים על מנת לפתור את הכשלים."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אקוניס הנחה את מנכ"ל המשרד אביגדור קפלן, שהשתתף אף הוא בפגישה, להשלים בהקדם את עבודת המטה לתיקון חוק העובדים הסוציאליים שהוביל המשרד, ולהביאה לכדי חקיקה כבר בכנסת הבאה. בנוסף קרא השר לממונה על השכר במשרד האוצר להיכנס למשא ומתן עם איגוד העובדים הסוציאליים על תנאי שכר העובדים.

ביום ראשון השבוע הותקפה עובדת סוציאלית לחוק הנוער במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. העובדת, המועסקת במחלקת הרווחה של עיריית אור יהודה, הותקפה כשהוציאה צו חירום לתינוק. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את שני התוקפים.

בתגובה לאירוע דרשה חרמוני  ליישם את התחייבויות משרדי הרווחה והאוצר להגברת ההגנה על העובדים הסוציאליים. "אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מיידי ונכונים להחריף את המאבק באלימות."