משרד החינוך פתח הבוקר (ראשון) חמ"ל חירום והקים צוות לטיפול בסוגיית החשיפה לנגיף הקורונה במערכת החינוך. מעל 200 תלמידים מבתי ספר בבאר שבע, עפולה, וקרית חיים, ועשרות ממוריהם, התבקשו לשהות בבידוד לפחות עד סוף השבוע, זאת אחרי ששהו בקרבת קבוצה תיירים מקוריאה הדרומית, שהתגלה בקרבה נגיף הקורונה. "עדיף היערכות יתר על היערכות חסר", אמר שר החינוך רפי פרץ.

משרד החינוך החליט כי החל מהערב לא תצאנה משלחות של תלמידים לפולין. ההחלטה תקפה כרגע על המשלחות שאמורות לצאת עד לתאריך ה-4 למרץ. מדובר ב- 29 משלחות שכוללות 3,087 תלמידים. שמונה משלחות ובהן 687 תלמידים שהיו אמורות לצאת מחר למסע, קיבלו היום הודעת ביטול.

המשרד הודיע שכבר היום יפתח מערך לימודי מקוון שיאפשר את המשך שגרת הלימודים של התלמידים מביתם, בנוסף לדף שאלות ותשובות מפורט שהעלה באתרו. החמ"ל אותו הקים המשרד וצוות החירום יקיימו הערכות מצב שוטפות מספר פעמים ביום, במהלך יום הלימודים ואחריו, ויבצע ניטור של מערך טיולי התלמידים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גם עמותת סנונית, הפועלת לקידום החינוך המתוקשב בישראל, מציעה עזרה לתלמידים המבודדים. אתר 'גלים' של עמותת סנונית יהיה פתוח עבורם ללא צורך בסיסמא עד להודעה החדשה. "התכנים שלנו מתאימים לכל מכשירי הקצה, כלומר עובדים גם על סלולר, מצב זה פותר את הצורך במחשב ביתי", מסבירה רויטל רובין מנכ"לית העמותה.

"מערכת החינוך נערכה בתקופה האחרונה לאפשרות שבה תלמידים ייאלצו לשהות בבידוד בביתם" אמר מנכ"ל המשרד שמואל אבואב, "אנו מנגישים לתלמידים שנמצאים בביתם יום לימודים מלא, צוותים של השירות הפסיכולוגי ילוו אותם ואת יתר התלמידים וצוותי החינוך."