ראש ממשלת יפן, שינזו אבה וראשי הוועד האולימפי הגיעו להסכמה על דחיית המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו. לאחר הפגישה שקיימו היום (שלישי), מסר הוועד האולימפי הבינלאומי הודעה: "נשיא הוועד האולימפי באך וראש ממשלת יפן אבה, הביעו את דאגתם בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בעולם. נערכה שיחה ידידותית שבסופה הוחלט לדחות את המשחקים האולימפיים למועד שיהיה לכל המאוחר בקיץ 2021".

כבר עתה אישרו המארגנים כי השם לא ישתנה ויישאר "טוקיו 2020", גם אם האולימפיאדה תיערך כצפוי ב-2021. ההחלטה הגיעה ימים ספורים לאחר שהוועד האולימפי הבינלאומי הודיע כי במהלך החודש הקרוב תתקבל החלטה סופית ורשמית בנוגע לקיום המשחקים.

המנהיגים הסכימו כי "המשחקים האולימפיים בטוקיו יכולים לעמוד כמגדלור של תקווה לעולם בתקופות מטרידות אלה והלהבה האולימפית עשויה להפוך לאור בקצה המנהרה בה העולם מוצא עצמו כרגע. לכן הוסכם כי הלהבה האולימפית תישאר ביפן".

נשיא הוועד הפראלימפי הבינלאומי אנדרו פרסונס בירך על ההחלטה "דחיית המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו 2020, כתוצאה מהתפרצות הקורונה, היא בהחלט הדבר הנכון לעשות. בריאותם ורווחתם של חיי אדם חייבים תמיד להיות בראש סדר העדיפויות שלנו והקיום של אירוע ספורט מכל סוג שהוא במהלך מגיפה זו אינו אפשרי". הוא הוסיף "כאשר המשחקים יתרחשו בטוקיו בשנה הבאה, הם יהוו חגיגה עולמית מרהיבה של האנושות שתתכנס שוב כאחת".

זו הפעם הרביעית בהיסטוריה בה נדחית האולימפיאדה. הדחיות הקודמות היו בשתי מלחמות העולם. ב-1916 בזמן מלחמת העולם הראשונה ולאחר מכן ב-1940 בזמן מלחת העולם השנייה, שגם אז הייתה אמורה להיערך בטוקיו והועברה להלסינקי לפני שנדחתה. לאחר מכן, לונדון 1944 התבטלה בשל מלחמת העולם ונערכה בסוף ב-1948.