על רקע התגברות תופעת האלימות במשפחה בזמן משבר הקורונה, משרד העבודה והרווחה וארגון ויצו יקימו הקמת מקלט חדש לנשים נפגעות אלימות וילדיהן שזקוקים לבידוד,במנה של הארגון במרכז הארץ. הקמת המסגרת החדשה באה כתוצאה מהקושי שנוצר בתקופה זו בקליטתן של משפחות חדשות במקלטים הקיימים, בהם לא ניתן לקיים את הוראת הבידוד באופן מלא. המקלט החדש יקלוט נשים מכל רחבי הארץ, והטיפול בו יותאם למגבלות המתבקשות כתוצאה ממגפת הקורונה.

ראש מינהל שירותים חברתיים במשרד העבודה והרווחה, איריס פלורנטין: "לכל אורך המשבר דאגנו לכך שלכל אישה שזקוקה למקלט יהיה מקום באחת המסגרות שלנו. שיתוף הפעולה עם ארגון ויצ"ו בהקמת המסגרת החדשה מאפשרת קליטה של נשים וילדים למקלט בתנאי בידוד תוך התחשבות ברווחתם ובטראומה שחוו. אנו מודים לארגון ויצ"ו על התגייסותו המהירה למשימה זו".

אורה כורזים, יו"ר ויצו ישראל: "המקלט הוא 'חדר מיון' ארצי למשפחות נפגעות אלימות. ויצו יזמה פתיחתו באופן מידי כדי להגן על נשים וילדים ומתוך ידיעה שהתקופה הקרובה תזמן הסלמה ברמות האלימות בתוך משפחה. אנו מודות למשרד הרווחה שפעל במהירות לאשר הקמתו של המקלט ולממן את פעילותו. אנו קוראות לנשים וגברים לא להישאר לבד עם האלימות ולפנות למוקדי הייעוץ והסיוע של ויצו ושל המדינה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפניות ודיווחים על אלימות במשפחה ניתן לפנות למוקד 118 של המשרד העבודה והרווחה, הזמין 24/7 או לקו הסיוע של ויצו לנשים נפגעות אלימות: 03-6923791. קו ייעוץ וסיוע של ויצו ליציאה ממעגל האלימות לגברים ומשפחותיהם זמין במספר: 1-800-39-39-04