יו"ר ההסתדרות דורש מועדי העובדים להפגין סולידריות עם ענף התיירות. במכתב ששלח הבוקר, ביקש ארנון בר-דוד מכלל הוועדים והאיגודים המקצועיים להירתם למען התיירות הישראלית ו"לבצע את כל הנופשים, הכנסים, הסמינרים וההשתלמויות בשנים 2021-2020 רק בישראל" .

"להירתמות שלנו יש תפקיד עצום בהצלת ענף התיירות, עובדי המלונות בישראל ובני משפחותיהם" כתב בר-דוד "אני מאמין כי זו שעתנו להפגין ולהוכיח סולידירות אמיתית עם עובדי המלונות והשירותים הנלווים, ולהיות בחזקת ׳נאה דורשים, נאה מקיימים׳. עלינו להוות דוגמה ומופת לכל הגופים האחרים בארץ״.

על פי יו״ר ההסתדרות למעלה מ-100 אלף עובדים בענף התיירות נפגעו במשבר הקורונה. המכתב מגיע על רקע פגישה שקיימה אתמול ההסתדרות עם ראשי ענף המלונאות, במסגרתה הציגו המלונאים את מצבו הקשה של הענף.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק, אמר בפגישה אתמול ״כל המלונות רוצים לפתוח כבר בחג השבועות, אך אם לא נקבל בימים הקרובים אישור ממשרד הבריאות על פתיחת הבריכות וחדרי האוכל, הם ייפתחו רק ביולי. אי אפשר לפתוח מלון בלחיצת כפתור. אנחנו שרויים בחוסר ודאות מוחלט שפוגע בנו״.

בר-דוד הבטיח למלונאים שההסתדרות תעמוד לצידם גם מול משרדי הממשלה וגם כארגון הרוכש חבילות נופש רבות בכל שנה. מנגד דרש בר-דוד מהמלונאים לקדם מחירים נוחים יותר וחבילות משולבות שיאפשרו להחזיר את הנופשים הישראלים לבתי המלון.

כנס העצמה נשית באילת של גמלאי הסתדרות עובדי המדינה. צילום: דבר