מעונות היום המפוקחים יחזרו לפעול במתכונת מלאה ביום שני הקרוב ולא ביום ראשון.  זאת לאחר לחץ רב שהופעל מצד ההורים ומפעילי המעונות, שביקשו לקבל הנחיות על מנת לפתוח את המוסדות בזמן.

הארגונים המפעילים את מעונות היום, הכוללים את נעמ"ת, ויצ"ו, אמונה ונאות מרגלית: ״אנו מברכים על ההחלטה לחזרה מלאה לשגרת פעילות במעונות היום ונפעל בהתאם להחלטת הממשלה. קראנו משך כל התקופה האחרונה לחזרה לפעילות במתכונת מלאה מכיוון שזו הדרך היחידה לשחרר את המשק, לאפשר להורים לחזור לעבוד ולהחזיר את הפעוטות לשגרה שפויה״.

שר העבודה והרווחה הנכנס, ח״כ איציק שמולי: ״לאחר מאמץ גדול ומשותף עם ההורים וצוות המשרד עלה בידינו להביא לסיום מוצלח של המשבר במעונות היום. כ-40 אלף ילדים שנותרו מחוץ למעונות יצטרפו החל מהשבוע הבא לחבריהם ולמטפלות המסורות שלהם, והוריהם יוכלו לשוב סופסוף לשוק העבודה״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש הממשלה נתניהו אישר אתמול (ה') את המתווה לחזרת כלל מוסדות החינוך לפעולה מלאה החל מיום ראשון הקרוב. המעונות, הגנים ובתי הספר יחזרו לפעול עם כלל התלמידים מלבד באזורים שהוגדרו 'מוקד תחלואה', על פי החלטת משרד הבריאות. החזרה ללימודים תהיה וולונטרית ולא חובה, ובכפוף למוכנות הרשות המקומית.