ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה הבוקר (שלישי) את צו משרד האוצר לפיו יעלה בהדרגה שכרם החודשי של עובדי קבלן בתחומי הניקיון והשמירה במגזר הציבורי – החל מהחודש הנוכחי ועד סוף חודש נובמבר 2018 – עד לגובה של 4,925 ש"ח לעובד ו- 5,144 ש"ח לאחראי ניקיון/שמירה, גם הוא עובד קבלן. בכל מקרה, יקבלו העובדים את הגבוה מבין השכר המעודכן ושכר המינימום במשק.

בנוסף, קבעה הוועדה כי גם עובדי קבלן המועסקים במהלך השנה כשומרים במוסדות חינוך, יהיו זכאים למענק בסך 2,000 שקלים שמקבלים כלל עובדי הקבלן בתחומי הניקיון והשמירה המועסקים במגזר הציבורי.  זאת על אף שאינם מועסקים בתפקידם במהלך חודש אוגוסט בשל החופש הגדול ובשל כך אינם עומדים בתנאי הוותק שנקבעו בהסכם הקיבוצי שנחתם בין המדינה להסתדרות הכללית. בכך, יזכו השומרים בבתי הספר ובגני הילדים לפעימה הראשונה של המענק, בסך 1,000 שקלים, כבר במשכורת חודש יולי הקרובה.

כזכור, בשבוע שעבר הגיעו ההסתדרות, משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי להסכמה לפיה יועסקו המאבטחים במוסדות החינוך 12 חודשים בשנה, וכך יזכו להעסקה רציפה תוך סיום הפגיעה בביטחונם התעסוקתי כתוצאה מהחופש הגדול.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) אמר בדיון כי "אני מתנגד להעסקה באמצעות עובדי קבלן וסבור כי כל אדם זכאי להעסקה ישירה. עם זאת, אנחנו מאשרים היום תיקונים שיש בהם צדק ורגישות, ובכך מאפשרים לעובדי הקבלן מינימום למחיה".

עו"ד שירה אוחיון מהלשכה המשפטית במשרד האוצר ומנהל אגף הכלכלה בהסתדרות הכללית, שי בירן, הודיעו כי העדכונים מקובלים על שני הצדדים.