חברת אל על הוציאה את כלל הטייסים שלה לחל"ת החל מהיום (שישי) לאור סירובם להשתבץ לטיסות המטען. בנוסף הוצאו לחל"ת כ-400 עובדים נוספים. במידה שהחברה תוציא לפועל טיסות מתוכננות, היא תיאלץ לעשות זאת באמצעות מטוסים חכורים.

עד כה הועסקו כ-110 טייסים בביצוע טיסות אלו, אולם הטייסים מחו על כך שההנהלה לא יישמה הסכמות לפיהן 30 טייסים ותיקים מצי ה-737 המשמש לטיסות נוסעים יחזרו מחל"ת, לצורך הכשרתם לטיסה מטוסי ה-787 המשמשים למטען. הטייסים קוראים גם לבעלי השליטה להזרים כספים לאל על. עקב הסירוב להשתבץ, ביטלה החברה בימים האחרונים מספר טיסות מטען וטיסות נוסעים.

הוצאת כלל טייסי החברה לחל"ת והשבתה מלאה של הטיסות מסכנת את חברת הטיסה הגדולה בישראל. לפני כשבועיים דחה דירקטריון אל על את מתווה משרד האוצר לחילוץ החברה, שכלל דרישה להנפקה בגובה 150 מיליון שקלים, בטענה כי היא אינה ישימה בלוחות הזמנים הנחוצים להצלת החברה, ומתוך חשש שלא תהיה ברירה והמניות יירכשו על ידי המדינה באופן שיכפיף אותה לחוק החברות הממשלתיות ויגביל את פעילותה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מחברת אל על נמסר בתגובה: "מאחר שהטייסים מסרבים לאייש את טיסות החברה (טיסות מטען ומספר מצומצם של טיסות נוסעים), אנו נאלצים לבצע התאמות כוח אדם ולהוציא 500 עובדים נוספים לחל"ת, מתוכם 100 טייסים."​