העובדים הסוציאליים הנמצאים מזה כשבועיים במאבק על תנאי עבודתם הפגינו הבוקר (שני) בכיכר הבימה בתל אביב ופתחו בשביתה. המחאה היא על תנאי השכר, תנאי המוגנות והעומס בעבודה.

חלק מהמפגינים יצאו מכיכר הבימה לכיוון קרית הממשלה בתל אביב תוך חסימת רחובות. לאחר עימותים עם כוחות הביטחון צעדו על רחוב אבן גבירול ושבו לכיכר הבימה.

הפגנת עובדים סוציאלים (צילום: טל כרמון)

השביתה, שאינה מוגבלת בזמן, תקיף את כל העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות, במשרדי הרווחה, החינוך והבריאות, ביטוח לאומי, הרשות לשיקום האסיר, יחידות הסיוע לבתי המשפט, חקירות ילדים, פנימיות, וועדות להפסקת הריון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הפגנת העובדים הסוציאליים בכיכר הבימה. (צילום: טל כרמון)

"הגעתי להפגנה כדי להגיד די. אני רוצה לעשות את העבודה שלי כמו שצריך, אני אישה מקצועית, אני עושה את זה מהלב, אבל בעומס הזה אין באמת אפשרות", אומרת סיון ברץ שעובדת במרפאת בריאות הנפש של קופת חולים כללית בטבריה. היא מספרת שעם ותק של 11 שנים ותואר שני, היא "מגרדת בקושי" משכורת של 6,500 ש"ח בחודש ל-75% משרה.

הפגנת העובדים הסוציאליים (צילום: נבט כהנא)

הדס מגנס והילה שניר עובדות במרכז טיפול ושיקום באשדוד. הן עובדות עמותה ולכן אינן חלק מהשביתה, אבל לקחו יום חופש כדי להשתתף בהפגנה. "זה המקצוע הכי מדהים בעולם, והוא לא מוערך ולא מתוגמל". גם הן מעלות, לצד התגמול הבלתי מספק, גם את העומס המקצועי והנפשי: "אנחנו נקראות למקרי חירום בכל שעות היממה, עובדות עם אנשים אובדניים וצריכות לשלם מכיסנו על הדרכה טיפולית כעובדות סוציאליות קליניות".

ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) השתתף בהפגנה ואמר: "אלו לא העו"סיות ששובתות, זו הממשלה ששובתת ומפקירה אותן ואת החברה כולה בעת הקשה ביותר".