יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ח"כ חיים כץ (הליכוד) הודיע על הסכמות חדשות עם שר האוצר ישראל כ"ץ בנושא הארכת ההקלות בדמי האבטלה לנפגעי משבר הקורונה. בין ההסכמות: זכאות לדמי אבטלה גם למובטלים מלפני משבר הקורונה תובטח גם בחודשי הקיץ, ביטול חמישה ימי המתנה שמקוזזים מקצבתו של כל מובטל מדי ארבעה חודשים, והמשך קיצור תקופת האכשרה לקבלת דמי אבטלה לחצי שנה במקום שנה. הבוקר (שני) מתכנסת הוועדה לדיון בהכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית.

לפי ההסכמות, מובטלים מהחודשים ינואר- פברואר 2020 שלא היו זכאים לגמלה עד כה, כי מיצו את ימי האבטלה שעמדו לרשותם יוכרו החל מיולי כ'נפגעי קורונה' ויקבלו דמי אבטלה.

עוד נקבע כי יבוטל לגמרי הקיזוז בגין חמישה ימי המתנה שלפי חוק מקוזזים מידי ארבעה חודשים מהגמלה לכל מובטל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הסכמה משמעותית נוספת כי תקופת האכשרה מהראשון למאי חוזרת להיות חצי שנה במקום שנה – מה שיגדיל את טווח הזכאים ויסייע במיוחד לעובדים צעירים, שאין להם ותק רב בעבודה.

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות חיים כץ: "אני שמח על שיתוף הפעולה הפורה עם שר האוצר שמגלה רגישות חברתית. בימים קשים אלה המדינה מוכרחה להעניק את מלוא הסיוע לאזרחים שבעל כורחם איבדו את מקור פרנסתם".

ההחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ להאריך את ההקלות בזכאות לדמי האבטלה עד אמצע אוגוסט התקבלה בתחילת השבוע שעבר, לאחר שמתחילת משבר הקורונה ההקלות הוארכו בתחילת כל חודש. לפני כשבועיים שלח יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מכתב לראש הממשלה ושר האוצר בדרישה להאריך באופן גורף את דמי האבטלה על מנת ליצור ודאות. על פי ההסתדרות, בחודש יוני, היו צפויים כ-260 אלף ישראלים להיגרע ממעגל הזכאים לדמי אבטלה ועד סוף אוגוסט כ-450 אלף זכאים.