עובדי חישולי הכרמל טוענים כי ההנהלה מנצלת את משבר הקורונה כדי לפגוע בתנאי העובדים במפעל ובהתאגדות העובדים, והכריזו היום (שני) על סכסוך עבודה. המפעל נמצא בבעלות קרן פימי, שבימים אלה מתנהל סכסוך עבודה נוסף במפעל אורלייט בנס ציונה אותה מכרה למשקיע.

חברת חישולי כרמל הינה חברה בת של מנועי בית שמש. מפעל החברה שממוקם בטירת הכרמל מעסיק 235 עובדים, המייצרים דיסקות וטבעות למנועי סילון. קרן פימי היא הבעלים של חישולי כרמל. בימים אלה מכרה הקרן את מפעל אורלייט בנס ציונה למשקיע, ובשבוע שעבר יצאו העובדים להפגין לאחר שלטענתם התעלם הקונה מזכויותיהם ומהסכם קיבוצי שחל עליהם.

היום הודיעה ההסתדרות להנהלת המפעל כי אושרה הכרזת סכסוך עבודה בחברה. בהסתדרות מסבירים כי סכסוך העבודה הוכרז על רקע ניסיון החברה לפגוע בעבודה המאורגנת במפעל, על ידי פיטורי עובדים מאורגנים בלבד, תוך ניצול ציני של משבר הקורונה. "הנהלת המפעל פועלת חד-צדדית ללא הידברות וניסיון משותף למצוא פתרונות, בחוסר תום לב ותוך הצבת עובדות מוגמרות לנציגות העובדים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף לכך, החברה מאיימת על העובדים ודורשת מהם לשאת לבדם בנטל הקיצוצים, לוותר על יום עבודה ולהסכים לפיטורים של עובדים מאורגנים, בנוסף לאלה שכבר פוטרו. אם לא די בכך, ההנהלה לא משלמת לעובדים תוספות שכר שונות כפי שמתחייב בהסכם הקיבוצי שחל במפעל.

יו"ר הסתדרות עובדי התעשייה, גבי אסרף, מסר: "קרן פימי מנצלת את הקורונה כדי לעשות רה-ארגון במפעלים השונים שבבעלותה והכל בעיוורון מוחלט תוך דריסת זכויות העובדים ועל גבם. ההסתדרות לא תאפשר לזה לקרות".​

מחברת חישולי כרמל לא נמסרה תגובה.