דבר העובדים בארץ ישראל
עובדים במאבק
מעצרים במחאת העובדות הסוציאליות

עצורים בהפגנת העובדות הסוציאליות מול ראיון שר האוצר בחדשות 12.

מהמשטרה נמסר כי המפגינות נכנסו למקום בניגוד להוראת המאבטחים | השר ישראל כ"ץ: "גורמים במשרד מנסים למצוא פתרון למשבר העו''סיות, אך פריצת הסכמי השכר לא על הפרק כרגע"

עדכון אחרון: 11.07.2020, 19:48

עשרות עובדות סוציאליות מפגינות בשעה זו (שבת), מול אולפני חדשות 12 בנווה אילן, בזמן  ראיון של שר האוצר ישראל כ"ץ. כוחות משטרה הוזעקו למקום, בטענה שהמפגינות שנכנסו בניגוד להוראות המאבטחים, 16 נעצרו בחשד שהפרו את הסדר הציבורי.

במהלך הראיון, אמר השר כ"ץ "במסגרת המגבלות, לא נפרוץ הסכמי שכר, ביקשתי עוד לפני האירוע לפגוש אותן השבוע. גורמים במשרד מנסים למצוא פתרון למשבר העו"סיות. אנחנו מוכנים לתקצב תכנית מוגנות, זה מגיע להן, ונטפל גם בחלקי המשרה, אבל לא נעלה שכר כרגע".

בדיון בנושא שערכה השבוע ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, אמרה יו"ר האיגוד, ענבל חרמוני, כי השביתה הכללית בשירותי הרווחה תסתיים רק כאשר ייענו שלוש דרישות: תקצוב תכנית המוגנות, רפורמה במבנה השכר ותוספת רוחבית שקלית ומידית של 1,250 שקלים לכל עובד סוציאלי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר היום הודיע איגוד העובדות הסוציאליות כי הוא נערך לשבתה של חודשים ארוכים. "ההתעלמות המתמשכת של האוצר מהשביתה הקשה בשירותים החברתיים והשיח המעליב על כך שהעובדות הסוציאליות, שכבר קורסות תחת העומס, צריכות לעבוד עוד יותר כדי לקבל עוד כמה עשרות שקלים – לא ישברו אותנו. אם צריך נמשיך את המחאה עוד חודשים ארוכים".

ביום שני השבוע הודיע איגוד העובדים הסוציאליים על השבתת מערכת הרווחה ללא הגבלת זמן. השביתה מקיפה את כל העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות, במשרדי הרווחה, החינוך והבריאות, ביטוח לאומי, הרשות לשיקום האסיר, יחידות הסיוע לבתי המשפט, חקירות ילדים, פנימיות, וועדות להפסקת הריון.

כחלק מהשביתה לא יערכו חקירות ילדים, לא יינתנו צווי הגנה לילדים ונוער בסיכון, לא יתקיימו ועדות להפסקת הריון, לא יינתן מענה לפניות קשישים, לא יטופלו מקרי אלימות במשפחה, לא יערכו השמות של קטינים לפנימיות ולא יוגשו תסקירי עובדות סוציאליים לעבריינים ועצירים שיחזרו לקהילה.

 

נושאים קשורים:  עובדים במאבק, חברה ועבודה, ישראל כץ, מאבק העובדים הסוציאליים
תגובות
×