הממשלה אישרה היום (ראשון) את המענק הסיוע המידי לעצמאים ובעלי שליטה. המענק יעמוד על סכום של עד 7,500 שקלים, ויועבר אוטומטית לחשבון הבנק של מי שהיו זכאים למענקים בפעימות הקודמות. ראש הממשלה אמר כי שאר התכנית הכלכלית תובא לאישור הממשלה מחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל  כ"ץ הבטיחו כי המענק יגיע לחשבון הבנק תוך ימים ספורים. "אני מבקש מערן יעקב מרשות המיסים, לדווח לנו איך הדבר הזה יתבצע" אמר נתניהו. "אני גם מתכוון לעקוב במעקב שוטף אחר הביצוע."

כדי לזרז את הסיוע קבעה הממשלה כי התהליך ייצא לדרך עם קבלת ההחלטה, ובימים הקרובים יכנס התשלום לחשבונות הבנק. לגבי מי שבקשתו לקבלת מענק הפעימה השנייה טרם אושרה (או טרם הוגשה) יינתן המענק יחד עם תשלום מענק הפעימה השנייה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד החליטה הממשלה להטיל על שר האוצר להפיץ את תזכיר החוק של התכנית לסיוע כלכלי שתכלול בין היתר מענקים דו-חודשיים לעצמאים, לשכירים בעלי שליטה, וכן השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים. עוד יפיץ שר האוצר, בהתאם להחלטת הממשלה, תזכיר לתיקון חוק יסוד: משק המדינה להגדלת ההוצאה הממשלתית לצורך מימון ההוצאות הכרוכות ביישומו של חוק תכנית הסיוע הכלכלי.

נתניהו התייחס לביקורת על התכנית: "ביום שישי נפגשתי שוב עם בעלי העסקים ונציגי החברות, ושמעתי את הצרכים ואת הבעיות שעלו מהשטח, ובייחוד את החשש שלהם שיהיו כל מיני גורמים, כל מיני אנשים, שיפלו בין הכיסאות. לצורך זה, וגם לצורך שיח שוטף הנחיתי להקים באופן מיידי פורום משותף, שולחנות עגולים, יחד עם העצמאים, יחד עם בעלי העסקים כדי שנוכל לפתור את הבעיות."