דיון דחוף, בעקבות מחאת תנועות הנוער על סגירת פעילותן ופגיעה בתקציביהן, מתקיים הבוקר (שני) בוועדת החינוך של הכנסת.

אתמול (ראשון) הפגינו פעילי התנועות מול הכנסת בקריאה לראש הממשלה להתערב במשבר.

על פי הנחיות משרד הבריאות, חל איסור על קיום פעילות תנועות הנוער וארגוני הנוער במהלך הקיץ לרבות טיולים ומחנות. התנועות דורשות לאפשר להן לקיים פעילות על פי התו הסגול, בדומה לתקנות ההפעלה של בתי הכנסת, תוך הפרדת החניכים ל"קפסולות" של עד 19 משתתפים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"החברה הישראלית לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על החינוך הבלתי פורמלי בזמן משבר. לא ניתן לתנועות ולארגוני הנוער לקרוס", מסר ח"כ רם שפע (כחול לבן), יו"ר הועדה.

ח"כ רם שפע. "לא ניתן לתנועות ולארגוני הנוער לקרוס" (קרדיט: ויקימדיה קומונס)

חברת הכנסת תהלה פרידמן (כחול לבן), שיזמה את הדיון יחד עם ח"כ שפע, כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "תנועות הנוער קריטיות לבריאות של הנוער. הפיזית והנפשית. ההגבלה על פעילותן, והקיצוץ התקציבי שעשוי להביא לקריסתן, זה מסוכן".

חברת הכנסת תהלה פרידמן. "תנועות הנוער קריטיות לבריאות של הנוער" (צילום: שלומית גולדין הלוי/ויקימדיה קומונס)

פרידמן גם קראה "לחבר צינור חמצן כלכלי לתנועות הנוער", נוכח העיכוב בהעברת תקציביהן, שהיו אמורים לעבור ממשרד החינוך דרך המשרד החדש להשכלה גבוהה ומשלימה. לטענת מועצת תנועות הנוער תקציבי 2019 טרם הגיעו במלואם לתנועות.

"הקיצוץ המדובר בתקציב בגובה של עשרות אחוזים הוא אסון בקנה מידה לאומי. מדובר בפגיעה קשה בפעילות השוטפת של תנועות הנוער שמצטרפת לאובדן הכנסות קשה מאי תשלום דמי החבר של ההורים בשנת 2020", אמר יאיר שח"ל, מזכ"ל תנועת בני עקיבא, והוסיף: "דווקא עכשיו מדינת ישראל החליטה להפנות עורף לתנועות הנוער".