נער בן 16 נפל מגובה כ-6 מטרים באתר בניה ברחוב שביל המרץ בתל אביב, היום (ראשון) בצהרים. הוא פונה לבית החולים וולפסון במצב בינוני עם חבלה בחזה. זו הפעם השנייה בפחות משבועיים בה נפצע קטין במהלך עבודה בבניין – ביום ראשון בשבוע שעבר נפצע באורח בינוני נער בן 17 שהועסק בניגוד לחוק באתר בניה בכפר סבא.

החוק אוסר על כניסתם של בני נוער לאתרי בניה, לא כל שכן על העסקתם באתרי בנייה או בעבודות גובה בכלל. אורי מתוקי, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הנוער העובד והלומד, ייחס את ריבוי הפגיעות בבני נוער באתרי בניה לכך ש"משבר הקורונה דוחף את בני הנוער לעבודה מסוכנת, לאחר שמרבית ענפי התעסוקה בהם עובדים בני נוער על פי רוב נסגרו או צומצמו ולאור העליה במצוקה הכלכלית בישראל".

על פי חקירה ראשונית של מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית, הנער עמד על משטח אסבסט בגובה הקומה השנייה, והמשטח נשבר תחתיו. אתר הבניה של חברת פריהד סגל פיתוח נדלן בע"מ, נסגר בצו ל-48 שעות. "אנו רואים בחומרה רבה העסקת בני נוער באתריה בניה, נמשיך לנקוט יד קשה באתרי הבניה", מסר ל'דבר' חזי שוורצמן, מפקח עבודה ראשי במשרד העבודה וראש מינהל הבטיחות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשיה, שהייתה בין הדוחפות לחקיקת החוק האוסר על כניסת קטינים לאתרי בניה, סיפרה ל'דבר' שהחוק התקבל ב-2018, לאחר מותם של שישה נערים בעבודה באתרי בנייה בתקופה של שנתיים. ד"ר תגרי הוסיפה כי "בתקופה זו בה נערים מצויים בחופשה, אנו מצפים ממשרד העבודה לנקוט בפעולות פיקוח נרחבות ובסנקציות מחמירות של הטלת עיצומים כספיים והגשת כתבי אישום כנגד המפרים".